Рівненська філармонія відсвяткувала своє 75-річчя (ВІДЕО)

Рівненська філармонія відсвяткувала своє 75-річчя (ВІДЕО)

Відсвяткували з розмахом.  З нагоди 75-річчя Рівненська обласна філармонія влаштувала грандіозний звітний концерт.  Сцена органного залу об’єднала найкращі виступи талановитих колективів і викликала захоплення у публіки. 

Рівненській обласній філармонії  75. За цей час, розповідає керівництво, структура пройшла тернистий шлях до визнання публікою. І на сьогоднішній день колективу є чим пишатися, попри те, що наша філармонія є найменшою в Україні та світі.

Микола Орешко, директор Рівненської обласної філармонії:

- 75 років за це надзвичайно потужний пласт і термін для такої великої одиниці. Пишатися є чим, бо у нас дуже сильний колектив. Всі хочуть працювати, всі ідейно працюють.  Вперед і головне, що сумлінно і разом.  

В обласній  філармонії Роман Вернюк працює понад 25 років. Від його рук клавішні інструменти оживають  та заворожують  публіку.  Нині після стількох років роботи   артист згадує численні концерти, вдячну публіку та величезний досвід, який вдалося здобути.

Роман Вернюк, артист Рівненської обласної філармонії:

- Якщо порахувати, можливо на тисячі йдуть кількість концертів, що відіграв у різних колективах і з оркестром, і тріо «Контрасти»,  і сам, і на органі. Дуже багато було проектів. 

А це молодий, проте, не менш талановитий колектив  філармонії  етно-гурт «Дуліби». На сцені дівчата популяризують саме українську пісню  й надають їй нового звучання. 

Світлана Юзюк та Ріта Рагімова, солістки етно-гурту «Дуліби»:

- Народну музику треба слухати. Ми доносимо до людей автентику, фольклор у сучасному аранжуванні, тому здається, що саме це молоді нашій дуже потрібно. Мистецтво взагалі розвиває особисті якості. Дуже корисно дітям, підліткам  ходити на такі концерти.  Це їх привчає до музики, до прекрасного.

Рівнян до музики обласна філармонія  привчає вже 75 років. Під час звітного концерту колективи прагнули показати найкращі виступи.  На сцені звучала як класика, наприклад, Вівальді, Бах, Гендель, так і українська пісня.

На  ювілейне святкування завітали також представники влади, керівництво інших обласних філармоній і звісно віддана публіка, яка не втомлюється говорити про свою прихильність до філармонії.

- Тут те, чого немає в інших закладах нашого міста. Сюди йдеш відпочивати душею.

- Мені подобається їх камерний оркестр, подобається їх органіст. І взагалі подобаються артисти  та як  вони виступають.

- Філармонію я знаю вже протягом 40 років. Все, що тут зроблено,  заслуговує на увагу, але це єдина філармонія, де немає ансамблю пісні й танцю, який треба, щоб був, щоб розвивалося національне мистецтво.

Родзинкою дійства стала презентація нового колективу філармонії ансамблю народної музики  «Сонячне коло». Загалом ювілейний концерт викликав чимало захоплення та яскравих емоцій у публіки. Проте, на досягнутому у філармонії обіцяють не зупинятися, попереду чимало нових проектів та ще більше концертних виступів.

Переглядів: 2055
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту