+380673870816 +380673870816

Рівненський школяр створив чудо-каску для бійців АТО (ВІДЕО)

Семикласник створив куленепробивну каску для бійців АТО. Її поверхня рельєфна, тому кулі відбиваються, а не пробивають її. В Україні аналогів такої чудо-каски немає. Працював над нею дванадцятирічний хлопець разом з відомим вченим. Останній вже запатентував цей винахід.  

Павло Стельмах навчається у рівненській школі №25, є старанним учнем та найбільше любить точні науки, особливо фізику. Семикласник каже, що ситуація, яка зараз на Сході, його дуже хвилює, тому хотілось зробити щось таке, аби допомогло нашим військовим.  

Павло Стельмах, учень ЗОШ №25:

- Мене стривожило те, що на АТО зараз дуже малий захист. Зараз є люди, які постачають туди бронежилети, каски, але цього не достатньо. Одна людська помилка і це вартує її життя, тому я вирішив створити підвищений захист цієї каски.

Вчитель фізики юного винахідника каже, що Павло старанний учень і цей предмет йому дуже подобається.   

Петро Буркалець, вчитель фізики ЗОШ №25:

- Павло активний учень, завжди цікавиться фізикою, старається, виявляє здібності і відповідно справляється з усіма завданнями, які вчитель дає йому на уроці.

Окрім школи, Павло відвідує гурток учнівської молоді. Саме тут разом зі своїм керівником вирішили виготовити макет непробивної каски. Так звані «шипи» на ній повинні бути з кевлару або бронесталі, проте, на прототипі  нині вони з пластиліну. Таким чином рельєфна поверхня дасть змогу кулям відбиватись.

Віктор Бернацький, заслужений винахідник України:

- Перевага цієї каски, бо я робив Інтернет-пошук, всі країни світу обійшов, війська НАТО і Росія в тому числі, що конструкція сучасних касок, вона багатошарова, а  тут можна зменшити кількість шарів за рахунок цих пірамід. А міцність при цьому не зменшиться, а ще й зросте. Не тільки пробивний захист зменшується, а й рикошет зменшується. Ось тут відбила й полетіла. А тут як той м’яч кинули, він стрибає, енергія втрачається. 

Таким винаходом вже зацікавилися і військові, кажуть, що така каска може врятувати не одне життя на передовій, але потрібно її спочатку випробувати.  

Віктор Шубец, прес-офіцер оперативного командування «Захід»:

- Винахід нашого земляка, хлопця-школяра щодо створення нового зразка шолому мені особисто дуже подобається.  Як учасник АТО, бойових дій, миротворчих операцій з таким я раніше не зустрічався. Я впевнений, що цей винахід має право на життя. Єдине, що в кінцевому результаті його треба буде якісно випробувати. Досвід показав, що кевларова каска витримує постріли з різних відстаней як з автомата Калашникова, так і з пістолетів ПМ чи «Форт».

Винахід школяра вже запатентований, залишилося знайти кошти та підприємство, яке зголосилося б виготовляти такі каски. 

Віктор Бернацький, заслужений винахідник України:

- Наступний етап після патентування, є його випробовування. В межах Рівного такого виробництва, заводів, фабрики немає, щоб виготовити треба пошукати по Україні виробництво, яке б зробило експериментальний зразок і після того його випробовувати.

Однокласники ж Павла розповідають, що хлопець постійно щось вигадує, тому вірять, що їхній товариш обов’язково колись стане видатним винахідником. 

Віктор Шекель, однокласник:

- Він любить паяти різні схеми. Він мені показував фотографії, він зробив колонку для того, щоб музику відтворювати. Він сам все паяє і буде великим фізиком, мені здається. 

Схожі статті