+380673870816 +380673870816

Рівняни поділилися рецептами боротьби з корупцією (ВІДЕО)

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією. Не пікетами, а контролем та систематизованим підходом радять активісти боротися із злоякісною пухлиною нашого суспільства – корупцією. 

Ще влітку в Рівному свою роботу розпочала громадська організація «Антикорупційний моніторинг»,  туди входять громадські активісти та журналісти. Перші результати їх діяльності вже є.

Юрій Дюг, журналіст, виконавчий директор ГО «Антикорупційний моніторинг»:

- Я можу на 90% із впевненістю сказати, що в нас, в Рівному, немає  жодної структури, яку хоча б на елементарному рівні не роз’їла корупція. Є вже підтвердження правопорушень. У нас вже завдяки нашим розслідуванням порушено 2 кримінальні провадження проти вищих посадових осіб СБУ Рівненщини стосовно зловживань, які мають ознаки перевищення влади, корупції. Ці провадження зараз розслідуються.

То ж активісти радять громадянам розширювати коло своєї правової обізнаності і долучатися до моніторингу та контролю представників влади і держустанов. 

Юрій Дюг, журналіст, виконавчий директор ГО «Антикорупційний моніторинг»:

- Закликаємо людей кожного дня хоча б трішки приділяти часу й контролювати, починаючи зі свого ЖЕКу,  закінчуючи міським головою. Це зовсім не складно. Зараз в Україні зробили чимало інструментів, які можна робити швидко й ефективно. Шкода, що багато людей не вміють ними користуватися і не знають про них.

А от як рівняни ставляться до такого явища як корупція і чи давали хабарі – ми поцікавилися під час вуличного опитування.

Бліц:

- Давав хабарі, особливо лікарям.

- Звичайно що давав хабарі, мабуть немає таких, кому не давав. Давав усім, починаючи з садочка.

- Я принципово не даю. Й ніколи не давала.

Містяни також охоче діляться своїми рецептами боротьби з  корупцією.

Бліц:

- Стріляти тих, хто дає і хто бере. Просто не давати хабарів. Стріляти і не шкодувати.

- Вигнати брудною мітлою вашу владу і почати жити. Там ті діти, що загинули, деякі лишилися  отак жити.

- Організовано перестати давати, починаючи з маленького. 

- Якщо сам перестанеш, то всі перестануть.

- В будь-якому випадку вона буде скрізь і завжди. Це в нас в крові. Людям потрібно просто так налаштуватися, щоб не давати грошей і просто чекати.

Громадські активісти ж радять людям буди біль пильними, обізнаними, вимогливими. І, певна річ, всі великі зміни починати саме із себе.

Схожі статті