+380673870816 +380673870816

Колонію, де відбуває покарання «доктор Пі», перевірила комісія при Рівненській ОДА

Полицьку колонію середнього рівня безпеки, що у Володимирецькому районі на Рівненщині, проінспектувала спостережна комісія при Рівненській ОДА. До складу комісії входять представники обласних управлінь і відділів, громадських та благодійних організацій. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

В установі утримуються чоловіки старші 18 років, котрі вперше скоїли особливо важкі злочини – вбивства, зґвалтування, тяжкі тілесні ушкодження. Серед в’язнів Полицької колонії – професійні кілери, колишні прокурори, голови РДА та навіть «зрадники Батьківщини». Із червня тут відбуває покарання і Андрій Слюсарчук, відомий як «Доктор Пі».

«Загалом установа налічує на більше 440 засуджених, більшості з яких не виповнилося й тридцяти років. В’язні проживають у гуртожитках у середньому по 30 чоловік.  Маємо своє підсобне господарство, пекарню та теплиці», - розповів начальник закладу Володимир Каламбет.

Члени комісії поспілкувалися із засудженими. Також перевірили стан дотримання умов їх лікування. Зокрема, заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Ігор Добровольський відмітив, що засудженим надається належна лікарська допомога, медчастина забезпечена необхідними препаратами, а для надання послуг, що не передбачені в колонії, заключена угода із ЦРЛ. Хворі отримують збалансоване трьохразове харчування.

Засуджені мають можливість здійснювати дзвінки до рідних, тричі на місяць їм дозволено відвідувати магазин, що знаходиться на території установи. В’язні мають право на довготривале побачення - в колонії обладнали спеціальні кімнати, за які сплачують самі ж засуджені або їх рідні.

 Незабаром на території установи буде своя церква, нещодавно місце під її будівництво та хрест освятили. Мають в’язні і право не працювати. Згідно законодавства, котре було змінено у 2014 році, вони не зобов’язані ходити на роботу. «Чесно кажучи, це завдало удару для нашої системи. Адже велику кількість фінансування ми отримували завдяки виробництву. Заставити засуджених працювати – велика проблема. Не маємо впливу. Разом з тим, ті, хто працюють, раніше виходять на волю», - зазначив керівник установи.

[[textbanner]]

Наразі в колонії працює 278 чоловік. Засуджені займаються кам’яною обробкою, працюють в пекарні, їдальні та швейному виробництві, зокрема, повністю забезпечують одягом працівників Рівненської та Хмельницької АЕС. Загалом ув’язнені виготовляють більше трьох десятків швейних, столярних та кам’яних виробів. 

Комісія також оглянула житлові приміщення, їдальню, навчальні класи, у результаті чого підтвердила дотримання прав ув’язнених. Водночас, обласна спостережна комісія, рекомендувала комісії районного рівня частіше проводити виїзні засідання у даний заклад, аби належним чином слідкувати за дотриманням прав засуджених. Для чоловіків, котрі звільнятимуться у 2016 році, фахівці соціальних служб провели профорієнтаційне навчання.

Схожі статті