+380673870816 +380673870816

Енергоефективна реформа залишається пріоритетною і на наступний рік

Впровадження енергоефективних заходів та технічна модернізація і переоснащення житлово-комунальної галузі є одним з найголовніших пріоритетів на сьогодні. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк 3 грудня, під час брифінгу «Реформування житлово-комунального господарства: підсумки року».

«Лише утеплення будинків за приблизними підрахунками складе близько 40 – 45 млрд. грн. Але цього вистачить тільки на наведення ладу. Не слід забувати, що основний житловий фонд країни було збудовано у 60-80-ті роки, а отже є надзвичайно багато іншої роботи. За нашими підрахунками, вартість комплексного підходу, який включатиме термомодернізацію будинків, реконструкцію котелень та переведення їх на альтернативні види палива  - складе приблизно 55 млрд. євро. Думаю, це має зацікавити інвесторів, адже це і прибуток, і створення робочих місць», - зазначив він.

За словами Едуарда Кругляка, Держава та інвестори зацікавлені у проведенні енергоефективних заходів в Україні, оскільки вони знімають залежність країни від імпортного газу.

Крім того, завдяки ухваленому цього року закону «Про введення нових інвестиційних можливостей, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», український ринок відкрито для серйозних компаній, які зможуть суттєво зекономити енергресурси, що також принесе прибуток. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Також Едуард Кругляк нагадав про запроваджену Урядом Програму з утеплення житла, за якою Держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК від 20% до 70%.

[[textbanner]]

«У першу чергу ці кредити беруть люди, які живають у приватному секторі. За статистикою, у нас 52% газу що йде на потреби населення – споживає приватний сектор. Тому активність від приватного сектору така висока. Кредитів взято понад 1 мільярд гривень. І до цього процесу почали долучатися ОСББ. Вони беруть кредити, як правило, на заміну вітражів у під’їздах, на утеплення дахів, на заміну інженерних комунікацій пов’язаних із встановленням теплових лічильників, на енергоощадне освітлення», - зазначив він.

Заступник Міністра також зазначив, що нині Україна є лідером з кількості учасників інвестиційної програми «Угода мерів», яка також пов’язана з питаннями енергоефективності.

«До цієї програми приєдналося 120 українських міст, які залучили понад  3 млрд. грн. з позабюджетних джерел інвестицій у сферу енергоефективності», - сказав він. Є міста передовики з енергоефективності – це Львів, Кривий Ріг, Вінниця, які на власному досвіді відчули позитив співпраці в рамках реалізації зобов’язань «Угоди мерів», - сказав він.

Частина міст-підписантів вже розробили та узгодили з Єврокомісією стратегічний План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року.

Схожі статті