+380673870816 +380673870816

У МЕГУ вчителям німецької мови провели майстер-клас лектори Фонду Роберта Боша (ВІДЕО)

Вивчення іноземної мови по-новому. У МЕГУ вчителям німецької мови провели майстер-клас лектори Фонду Роберта Боша. Вони розповіли, як за допомогою нових підходів зацікавити студентів та учнів у вивченні невідомої їм мови. 

Вивчити іноземну мову, граючись. Саме з допомогою різноманітних ігор та забавок можна зацікавити учня чи студента оволодіти новою мовою, переконані лектори Фонду Роберта Боша. Вони вважають, що українським педагогам вже варто відійти від традиційних методів навчання і використати щось нове у своїй роботі. Про це вони і розповіли під час традиційної вже зустрічі із місцевими вчителями.

Надя Гес, лектор Фонду Роберта Боша:

- Ціллю цього семінару являється навчання вчителів з міста Рівного та області новим методам викладання німецької мови. Нових технологій, що стосуються методики і дидактики викладання іноземних мов.

На семінар запросили і лектора з Тернополя. Сузанн Гартляйб досвідчений міжнародний викладач, адже вже встигла попрацювати у Німеччині, Франції та Австрії, а зараз, зокрема, вивчає український досвід. Розповідає, що у кожній країні є свої традиції. І так, завдяки діяльності Фонду Роберта Боша, вона має можливість ознайомитися із ними, порівняти та зробити власні висновки. 

Сузанн Гартляйб, лектор Фонду Роберта Боша:

- У кожній країні існують свої різні академічні традиції. Але проблеми у навчанні та викладанні в принципі у всіх одні  і ті ж. Завжди важким є цей культурний та мовний бар’єр, тому в будь-якій країні дуже важко спонукати тих, хто вивчає німецьку мову, до мови, діалогу та мовлення. Це абсолютно є природнім. І моя ціль якраз працювати в цьому напрямку. І я використовую у своїй методиці багато ігор, різноманітних трюків, які спонукають студентів та людей до вільного мовлення. 

Співпраця МЕГУ із Фондом Роберта Боша триває вже майже сім років, тому із студентами університету працюють викладачі з Німеччини. Завідувач кафедри романо-германської філології МЕГУ Андрій Завальнюк зазначає, що це дуже корисно. Адже слухачі німецької мови мають можливість свої теоретичні знання підкріпити ґрунтовною практикою. 

Андрій Завальнюк, завідувач кафедри романо-германської філології МЕГУ:

- Ми дуже задоволені співпрацею із Фондом, тому що нам присилають викладачів-носіїв мови. Це якраз те, що бракує нашим студентам, тому що дуже часто ми бачимо, що студенти та учні вони не мають можливості спілкуватися із носіями мови, а тому і навчання носить суто затеоритизований характер. І ми би хотіли, щоб наші студенти вивчали мову від носіїв мови, щоб вони чули як звучить справжня німецька мова, якою говорять представники німецької національності.

Однак Андрій Завальнюк зазначає, що така співпраця триватиме лише до 2017 року, так як Фонд Роберта Боша припиняє свою діяльність в Україні. Тому радить студентам МЕГУ не гаяти часу і використати його з користю. 

Схожі статті