+380673870816 +380673870816

Аварійно-рятувальні служби Рівненщини розповіли про готовність до зимового періоду (ВІДЕО)

Гідрометеорологи, рятувальники, енергетики та шляховики зібрались разом, аби розповісти про готовність до зимового періоду. Звісно, зі зміною клімату суворих морозів та хуртовин стало значно менше, протее, все ж зима є зима, - зазначають метеорологи.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології:

- Ця зима не буде дуже суворою. Вона буде помірною. Звісно, що будуть опади і морози. Це такі примхи, які нам робить погода. Такі періоди  холодів триватимуть 5-7 днів  із сильними морозами і снігопадами. Але дуже великих снігопадів цього року ми не очікуємо.

Тому рятувальники краю заздалегідь підготувались і людей обігрівати, і зі снігового полону автівки визволяти та дороги розчищати.

Олександр Мохрик, заступник начальника ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Головним управлінням спільно з департаментом соцзахисту населення у разі пониження температури  організовуватимуть так звані соціальні патрулі. Вони будуть розгорнуті з метою попередження переохолоджень та наданню допомоги громадянам. До виконання завдань за призначенням у період винекнення загрози ускладнення автотранспортного руху, в головному управлінні визначена спеціальна та інженерна техніка. Це «КРАЗи», «МАЗи»,»ЗІЛи» з напівпричепами.

Боротися зі сніговими заметами та ожеледицею готуються і шляховики. 

Микола Козачок, заступник начальника служби автомобільних доріг Рівненської області:

- Ми в цьому році закупили 52 вагони солі - промислової та з антизлежувачем. Також заготовили 25 тисяч метрів кубічних піщано-соляної суміші. Це інертний матеріал.

Разом з тим, нарікають шляховики на автовласників, що не міняють гуму на зимову, а водії великогабаритних вантажівок подекуди не мають із собою ланцюгів, що в свою чергу стає однією із причин заторів та ДТП у зимовий період. Також Микола Козачок розповів, що на узбіччях проблемних ділянок доріг буде заготовлено піщано-сольову суміш, аби водії, в разі необхідності, могли нею скористатись. 

Додає зима клопоту і енергетикам. 80% аварійних відключень стається через старе гілля дерев, яке не витримує поривів вітру чи обледеніння і падає на лінії електропередач. І хоча енергетики просять людей спилювати гілля, що близько до ліній електропередач, мешканці часто такі прохання ігнорують та ще й можуть заборонити працівникам обленерго чіпати їхні дерева.

Андрій Пермяков, представник ПАТ «Рівнеобленерго»:

- Вони не роблять такого обрізання дерев, адже та гілка горіха чи сливи це їх врожай, їх заробіток.  Коли навіть наші працівники хочуть відпиляти ті гілки, то люди противляться, а те, що без світла може залишитись ціле село або обірваний дріт залишитись не знеструмленим і це несе загрозу для людей, то про це вони не думають.

В разі сильних морозів готові  надзвичайники по області облаштувати пункти обігріву.

Віктор Симонюк, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської ОДА:

- Для попередження переохолодження людей, в разі необхідності планується створити пункти обігріву на базі ФАПів, дільничих лікарень та об’єктів соціального захисту.

У Рівному ж в разі зниження температури до -15 і нижче буде розгорнуто пункт обігріву за кінопалацом «Україна». 

Схожі статті