+380673870816 +380673870816

У Рівному виконують закон про декомунізацію (ВІДЕО)

Геть радянське. У Рівному активно виконують закон про декомунізацію. Вже визначені пам’ятки, що  підлягають видозміненню чи знесенню та вулиці, які  будуть перейменовані. 

Мозаїка в самому серці Рівного, яка присвячена  700-річчю міста підлягає  знесенню. Адже тут закарбовані символи Радянського Союзу.  Так велить Закон України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного  тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».  В управлінні містобудування та архітектури розповідають, що це художнє панно є  в першу чергу історичною та мистецькою пам’яткою Рівного, тому повністю нищити його не будуть.

Сергій Семенець, начальник управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради:

- Прийшли до висновку, що не можна так просто зняти цю всю мозаїку. Якщо ми її всю демонтуємо, то що ж ми в центрі міста матимемо? Композиція все ж присвячена трудовим звершенням Рівного. Тому прийняли рішення, що опрацьовані будуть самі елементи символіки. Пропрацьовуються варіанти як з мінімальними втратами, зберігши художню цінність, виконати Закон про декомунізацію.

Загалом під таку реконструкцію в нашому місті підлягає 14 пам’яток. Чимало таких знаходиться поблизу Дубенсього кладовища, радянською символікою прикрашений один з корпусів НУВГП і привокзальна площа. Остання теж найближчим часом зазнає змін. 

Сергій Семенець, начальник управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради:

- Стосовно пам’ятного знаку на Привокзальні площі, то там у нас є стела з елементами присвяченими комсомолу. Теж прийняте рішення про їх демонтаж. Сама стела залишиться поки що, але при реконструкції самої Привокзальної площі прийнято рішення про подальшу її долю.

Перейменовуватимуть  в нашому місті і назви вулиць. Відповідні проекти рішень будуть розглядатися на наступних засіданнях сесії Рівнеради.

Сергій Семенець, начальник управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради:

- Наприклад, у відкритому доступі є ці проекти рішень про перейменування проспекту Олека Дундича на проспект Марка Безручка, вулиці Черняка  на вулицю Сергія Бачинського, вулиці  Бахарєва на вулицю Олександра Музичка. Це за проханням «Правого сектора». Вулицю Чернишевського пропонується перейменувати на вулицю Олександра Борисенка. Це вже сучасні герої міста, які віддали своє життя в зоні АТО і герої Небесної Сотні.

А от як рівняни ставляться до таких змін та процесу знищення радянської пропаганди - ми поцікавилися під час вуличного опитування.

Бліц:

- Немає куди гроші витрачати. Ми так добре живемо? Треба щось взяти із того минулого і вирівняти ту ситуацію, що в нас є.

- Я категорично проти. Люди живуть за межею бідності і це така дурниця перейменовувати. Для чого? Прийде інша влада, знову щось нове. Для чого?

- Взагалі їх міняти потрібно. Ми живемо в сучасному світі і бачення повинно бути іншим.

Скільки часу потрібно буде на те, щоб викорінити у місті все «совкове» -  ніхто точної відповіді не дає. Натомість експерти зізнаються, що просто нищити пропагандистське минуле – замало, нам потрібно паралельно возвеличувати і  свою історію та  здобутки. Таким чином у Рівному, окрім дошки пам’яті героям Небесної Сотні та загиблим в АТО, планують створити пам’ятний знак, присвячений ідеям єдності українців. На розі вулиці Словацього та бульвару Незалежності встановлять два янгола, які триматимуть національну символіку. Нині для реалізації цього проекту вже готується проектно-кошторисна документація.  

Схожі статті