+380673870816 +380673870816

На Рівненщині зафіксовано понад дві тисячі осіб із ВІЛ (ВІДЕО)

Страшний діагноз – ще не вирок. У Всесвітній день боротьби зі СНІДом у Рівному розповіли все про небезпечне захворювання. Так, нині ситуація із цим недугом у нашому регіоні стабільна, а ВІЛ-інфіковані мають шанс прожити довше. 

ВІЛ-інфекція - не кінець життя. На Рівненщині зафіксовано понад дві тисячі осіб із вірусом імунодефіциту людини. Більше п’ятисот ВІЛ-інфікованих жінок народили дітей, з яких лише два десятка малят мали позитивний результат. Головний лікар «Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Гандзюк зазначає, що нині домінуючим шляхом передачі вірусу перестав бути ін’єкційний, цією недугою дедалі частіше заражаються статевим шляхом. 

Олена Гандзюк, головний лікар КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом»:

- Ми на фоні всієї України займаємо таке місце, як і всі західні регіони. Ми десь в кінці. Хоча темпи поширення ВІЛ-інфекції у нас трошки стабілізувалися, але зменшити їх не вдається. Ми більше двохсот людей реєструємо кожного року. Тобто, майже кожний день фактично одна людина стає на облік в центр СНІДу із діагнозом ВІЛ-інфекція.

Втім, якщо вчасно виявити цей вірус, він не завжди може бути вироком. Головне - дотримуватися рекомендацій лікарів і постійно приймати потрібні лікарські препарати. 

Олена Гандзюк, головний лікар КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом»:

- Зменшення смертності та збільшення тривалості життя ВІЛ-інфікованих – це чи не єдиний позитивний показник, який Україна на сьогоднішній день може продемонструвати. На жаль, ми не можемо продемонструвати зменшення кількості нових випадків. В середньому в рік фіксується до 20 тисяч. Але зменшенням смертності і зокрема в Рівненській області ми демонструємо, бо ми застосовуємо АВР-терапію.

У обласному центрі СНІДу створені усі умови для профілактики та лікування не лише ВІЛ/СНІДу, а й туберкульозу та гепатиту. Тут працюють лікарі всіх профільних напрямків та є відповідне медичне обладнання. Окрім того, кілька разів на тиждень районами області їздить мобільна амбулаторія, яка пристосована для проведення експрес-тестування представників груп ризику, а саме ув`язнених, працівників секс-бізнесу та нетрадиційної орієнтації. Втім, віце-президент благодійного фонду «Майбутнє без СНІДу» Людмила Рибчук зазначає, що нині і туберкульоз, і ВІЛ/СНІД перестали бути хворобами виключно людей асоціальної поведінки. 

Людмила Рибчук, віце-президент благодійного фонду «Майбутнє без СНІДу»:

- В нас зараз почали йти споживачі і соціально-адаптовані, яким цікаво не так отримати наші видаткові матеріали – шприц і спиртову серветку, як анонімно прийти і обстежитися. Швидко і анонімно. Тобто він заходить у нашу мобільну амбулаторію і за 15 хвилин він має результат. І знає, якщо в нього була ризикована поведінка, він знає результат свого тесту на ВІЛ, гепатит «С»  та сифіліс.

Окрім  того, профілактика захворювання здійснюється і більш простими та популярними шляхами. Безкоштовно роздаються презервативи, лубриканти, брошури та шприци. 

Ігор Добровольський, заступник начальника охорони здоров’я ОДА:

- Дане захворювання тісно переплітається із рівнем життя населення і як суспільство відноситься до тої чи іншої проблеми. Але не дивлячись на все, у нас є певні досягнення, є певні результати. Можна сказати, що ми вже впродовж 15 років реально втілюємо обласні програми, які у нас були прийняті за цей період щодо фінансування.

Та незважаючи на таке, так би мовити, затишшя, Олена Гандзюк припускає, що у зв`язку із подіями на Сході України, в області прогнозується поширення інфекції, адже будь-яка міграція завжди сприяла спалаху захворювання.

Схожі статті