+380673870816 +380673870816

У рамках програми "Українська книга" вийшли видання, присвячені увічненню пам'яті жертв голодоморів

Щороку у рамках програми «Українська книга» за підтримки Держкомтелерадіо виходять видання, які відкривають відомі і невідомі сторінки історії України, зокрема й трагічні події голодоморів 1921-1922 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. Про це повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Так, у 2015 році за програмою «Українська книга» видавництво «Криниця» випустило збірку спогадів статей, віршів, пісень, документів, світлин «Дерева нашої юності шумлять!..», на сторінках якої оживають світогляд та яскраві риси характерів селян та сільської інтелігенції 1920 - 1980 рр. на Полтавщині, які пережили НЕП, колективізацію, голод.

Видавництво «Імекс-ЛТД» у рамках цієї ж програми готує до друку повість Наталії Фесенко «Малороска», у якій автор відображає трагічні події українського села в роки Голодомору та його наслідки для наступних поколінь.

Зараз Держкомтелерадіо опрацьовує список видань, які подали українські видавці до програми «Українська книга» на 2016 рік. Серед книжкових проектів є низка видань, присвячених увічненню пам’яті жертв голодоморів.

[[textbanner]]

Зокрема, видавництво «Україна» запропонувало Держкомтелерадіо видати дослідження «Голодомор 1932-1933 рр. Українська гуманітарна катастрофа ХХ століття» (Горошко С.І., Чернівський Д.В., Неліпа Д.В.). Видавництво «Наш час» - книгу серії «Жива історія» «Україна та іноземні армії ХVII ст.» (К. Липа, С. Кузьмич, О. Дуденко).

«Українська прес-група» запропонувала до переліку видань збірку публіцистичних творів відомого американського історика, політолога, дослідника Голодомору в Україні Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене…», «День і вічність Джеймса Мейса» (за редакцією Л. Івшиної).

Опрацьований проект переліку буде поданий на розгляд експертної ради. Саме вона має вирішити, які із запропонованих видань побачать світ у рамках державної програми «Українська книга».

Схожі статті