+380673870816 +380673870816

У Рівному міжнародні експерти обговорили проблеми торгівлі людьми (ВІДЕО)

Як захистити та допомогти тим, хто постраждав від торгівлі людьми? До Рівного завітали міжнародні експерти, аби перевірити як реалізовується в регіоні програма протидії цьому злочину. Зібрались за круглим столом експерти, представники місцевої влади та громадських організацій, аби обговорити усі нагальні проблеми та шляхи їх вирішення у цьому питанні. 

З 2011 року  в Україні діє закон «Про протидію торгівлі людьми». То ж усія правова база для попереджень подібних злочинів є. Разом з тим, міжнародні експерти вважають, що Україна має посилити процес ідентифікації жертв торгівлі людьми.

Олена Фаримець, Міністерство соціальної політики України:

- За оцінками міжнародних експертів, таких жертв в Україні налічується набагато більше, аніж виявляється офіційними органами. На сьогоднішній день статус особи, що постраждала від торгівлі людьми встановлено 151 особі. Ще дві справи знаходяться на розгляді. 151 особа за період з 2012 року. Ця цифра не відображає  реальний стан речей в Україні. За іншими оцінками, близько 160 тисяч українців могли постраждати від торгівлі людьми з 1991 року. Правоохоронні органи виявляють близько 200  постраждалих людей внаслідок відкриття кримінальних проваджень.

Також учасники круглого столу наголосили на тому, що питання торгівлі людьми потрібно частіше обговорювати на широкому загалі.

Олександр Кириленко, координатор проектів ОБСЄ в Україні:

- Дуже важливо буде подивитись, чи питання протидії торгівлі людьми, насильства в сім’ї, а взагалі в сім’ї в контексті децентралізації влади не загубилось. Адже якщо ми ці питання не будемо обговорювати та вирішувати, то вони можуть перерости в новий соціальний вибух.

Після вступних слів журналістів попросили покинути круглий стіл, посилаючись на те, що тема розмови може стосуватись конфіденційних данних. 

Схожі статті