+380673870816 +380673870816

У Рівному протягом року було скоєно 701 крадіжку із транспортного засобу

У Рівненському відділі поліції відбувся брифінг тимчасово виконуючого обов’язки начальника Рівненського відділу ГУНП Юрія Леника щодо стану розслідування кримінальних проваджень за фактами крадіжок велосипедів та із автомобілів. Про це повідомила прес-служба ГУНП в Рівненській області.

На території обласного центру протягом року було скоєно 701 крадіжку із транспортного засобу, з яких 231 – закрито у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, та 28 – за якими особу встановлено та повідомлено про підозру. Ці кримінальні правопорушення були скоєні 18 особами, з яких 5 перебувають у місцях позбавлення волі, 1 – у розшуку.

Здебільшого зловмисники проникають до автівок, розбивши віконне скло, а в нічну пору доби – шляхом злому замка. А в сучасному світі новітніх комп’ютерних технологій з’являються все новіші методи проникнення до авто, як, приміром, шляхом сканування сигналізації. Використовуючи будь-який із цих методів, справжнім професіоналам своєї «справи» потрібно лише кілька секунд часу.

[[textbanner]] 

- Насправді, громадяни самі провокують злодіїв до скоєння крадіжок, адже залишають у автомобілях різні цінні речі на видному місці, - зазначив Юрій Леник. - Тож хочеться застерегти автолюбителів не заманювати крадіїв залишеними у авто ноутбуками, фотоапаратами чи мобільними телефонами.

Із початку року у Рівному скоєно 345 крадіжок велосипедів, із яких триває досудове розслідування у 280 кримінальних провадженнях, 27 цього виду кримінальних правопорушень розкрито, 38 - закрито. Із загальної кількості велосипедів 172 - викрадено шляхом вільного доступу, 108 - з підсобних приміщень.

До основних факторів, які негативно впливають на кількість крадіжок двоколісного транспортного засобу є те, що громадяни лишають їх без нагляду на вулицях, коли йдуть до магазину, на перших поверхах під’їздів, в незамкнених та підсобних приміщеннях, - наголосив Юрій Леник. -  Тому правоохоронці застерігають громадян подбати про безпеку власного майна, та, зокрема, використовувати засоби фіксації велосипеду. Навіть, якщо зловмисник має змогу подолати фіксатор, то для цього він використає більше часу, і відповідно, є шанси, що злочинним намірам крадія можна буде завчасно запобігти.

Поліцейські також наголошують, що велосипеди краще купувати у торгових закладах, де до транспорту є відповідні документи. Адже набагато прискорює розкриття цього злочину.

Схожі статті