+380673870816 +380673870816

У Рівному створили центр українсько-грузинської дружби (ВІДЕО)

Із Грузією в серці. У Рівному створили центр українсько-грузинської дружби «Сакартвело». Відтепер між двома країна будуватимуть своєрідний  культурний та бізнесовий місточок. 

Закохати рівнян у Грузію. Саме таке завдання поставив перед собою головний ініціатор створення  Центру українсько-грузинської дружби Руслан Толордава. Він розповідає, що після того, як йому пощастило відвідати нашу країну, вирішив зробити ці дві культури ближчими. Так народився проект під назвою «Сакартвело», що в перекладі означає Грузія. 

Руслан Толордава, голова правління ГО «Центр українсько-грузинської дружби САКАРТВЕЛО»:

- Ми маємо створити такий міст між двома країнами, щоб люди могли співпрацювати. І знаходити якісь цікаві ніші як українці у  грузинів, і навпаки. Тому важливо поєднати мистецтво та бізнес.

Руслан Толордава зазначає, у зв’язку із відкриттям центру, вони вирішили організувати  фестиваль українських та грузинських традицій. Адже вважає, що ці дві культури між собою дуже схожі. Таким чином захід розпочнеться із показу грузинського кіно. Рівняни впродовж двох днів зможуть переглянути три стрічки «За тридцять земель», «Наречені» та «Інший берег». Остання, за словами Руслана Толордави, актуальна не лише для грузинів, а й для українців. 

Руслан Толордава, голова правління ГО «Центр українсько-грузинської дружби САКАРТВЕЛО»:

- Це дуже актуальна тема для багатьох людей постраждалих від окупації Абхазії, в тому числі і я. Зараз мій будинок окупований. І 20 відсотків землі в Абхазії окуповано. Сценарій аналогічний як в Криму.  Цей фільм розповість про тисячу історій таких як в мене і  інших людей. Я думаю, це дуже важливо зараз в Україні нагадувати про такі речі, що має бути якась надія, що буде справедливий розсуд цього незаконного  і  міліарного режиму, який завойовує будинки і від якого страждають тисячі сімей.

Пізніше фестиваль продовжиться ознайомленням рівнян із звичаями Грузії. Так, містяни зможуть скуштувати відомі на увесь світ грузинські традиційні страви – хачапурі та кучмачі, сири – сологуні та бринзу. А найголовніше – спробувати справжнє грузинське вино.  

Максим Мортук, організатор кулінарної частини фестивалю «День українсько-грузинської дружби у м. Рівне»:

- Грузинські традиції, окрім гостинності і краси, це й страви і вино. Ми будемо робити презентацію та дегустацію вин, тому що грузинські вина – це окремий напрямок. Взагалі,  Грузія вважається колискою виноробства.

Окрім того, рівнян розважатимуть танцювальні колективи, співаки та декламатори. Стартує грузинський фестиваль вже з 27 листопада.

Схожі статті