+380673870816 +380673870816

Новобрана обласна рада Рівненщини розпочала свою роботу з учасниками АТО (ВІДЕО)

Проблеми атошників на слуху, - переконує керівництво новобраної обласної ради. Так, сьогодні представники зустрілися із учасниками бойових дій, аби окреслити ті наболілі проблеми, які найближчим часом влада намагатиметься вирішити. 

Микола Драганчук, заступник голови Рівненської обласної ради:

- Ті проблеми, які у вас є, то більшу частину ми знаємо, але не до кінця. Хочемо, щоб ви розказали, як нам буде на перспективу працювати, що ви хочете від обласної влади. Які програми у нас діють і які треба доповнювати, тому саме сьогодні ми сподіваємося на конструктивний діалог.

Проблеми атошників залишаються ті ж самі, - говорить виконуючий обов’язки голови обласної спілки учасників бойових дій та АТО «УВО» Сергій Пандрак. Це ті ж непорозуміння  з оформленням статусу учасника бойових дій, а також інваліди першої та другої групи не можуть отримати одноразову виплату. Сергій Пандрак зазначає, що деякі інстанції неприємно вражають своїм відношенням до учасників АТО. Так, неприйнятна ситуація трапилася з бійцем із Млинівського району, який на Сході отримав контузію і втратив пам'ять.  Йому замість 180 тисяч гривень допомоги виплатили лише 7. І такі випадки непоодинокі, - зазначає Сергій Пандрак. 

Сергій Пандрак, в. о. голови обласної спілки учасників бойових дій та АТО «УВО»:

- Допомога оформляється через районний військкомат, тобто він здає всі документи в районний військкомат і далі вже його робота, тобто він вже має відправити ці документи на Київ у департамент відповідний. І не просто відправити, а їхати туди, якщо треба, вибивати ці кошти, тому що через департамент ці кошти надходять в район і тоді ці кошти вже на персональний рахунок цього воїна. Тобто воїн отримав 7 тисяч гривень, а повинен отримати 180. Приходить і каже: де решта? Йому районний комісар каже, так тебе ж будуть через кілька місяців перевіряти, то може тобі групу третю не продовжать, давай почекаємо. От коли перевірять, тоді і будемо тобі ці гроші вибивати.

Сергій Пандрак також вказує на абсурдність деяких прийнятих рішень. Як відомо, всім сім’ям загиблих учасників АТО та інвалідам пообіцяли земельні ділянки. Втім, ніхто не врахував, що зазначена категорія навряд чи зможе збудувати житло власним коштом. 

Сергій Пандрак, в. о. голови обласної спілки учасників бойових дій та АТО «УВО»:

- Сім’ї загиблих, інваліди 1,2,3 групи, якщо дати їм земельні ділянки, то вони звичайно, що не зможуть нічого там побудувати, багато сімей просить дати їм квартири. Вони стоять на черзі. Тобто, це питання, яке в принципі треба вирішувати. А для того, щоб вирішувати, потрібно, щоб закладалися серйозні гроші, починаючи з обласного бюджету і закінчуючи районами та містами.

Окрім того, гостро стоїть питання працевлаштування. Керівник Центру допомоги учасників АТО Валентин Пахолюк розповідає, що після повернення із зони бойових дій багато демобізованих не можуть знайти собі роботи. Тому він вважає, що влада має якось посприяти створенню нових робочих місць, де учасники АТО можуть себе реалізувати.  

Валентин Пахолюк, керівник Центру допомоги учасників АТО:

- Звернутися до законодавчих органів, щоб атошники могли самі себе прогодувати, тобто створювати підприємства за допомогою держави, але вони зароблятимуть ці кошти.

Обговорили також проблему лікування учасників АТО. Сергій Пандрак зазначає,  що не всі медичні заклади готові приймати демобілізованих, адже їх реабілітація потребує значних коштів. Невирішеним залишається також питання протезування. Українські протези не зовсім якісні і не практичні. Добротні аналоги варто шукати за кордоном, наприклад, в Німеччині, - зазначає Сергій Пандрак. Загалом, всі проблеми учасників АТО були озвучені, наразі варто лише чекати конструктивних кроків від новообраної обласної ради. 

Схожі статті