+380673870816 +380673870816

У Рівному презентували історичний фільм про УПА режисера з Луганська (ВІДЕО)

21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Напередодні цієї дати в краєзнавчому музеї провели круглий стіл на тему: «Боротьба за свободу й незалежність українських земель: уроки історії». 

Історія боротьби українського народу. Цій тематиці був присвячений круглий стіл у стінах краєзнавчого музею. Приурочено також захід до Дня Гідності та Свободи. Долучились до обговорення історичних подій та сьогодення науковці, працівники музеїв, вчителі, ветерани УПА та АТО.  Також до Рівного приїхали і автори фільмів про історію визвольної боротьби українського народу. Так, режисер Євген Дзюба із Луганська презентував свій фільм  «УПА. Схід. Сонце зійде на Заході». На створення стрічки його надихнули події річної давності, коли він допомагав жителям Луганщини покидати окуповані території.

Євген Дзюба, режисер з Луганська:

- Коли вони проходили блокпости і бандитів, то там одна молодиця, яка  розповідала, що там скоро прийдуть «бандеровці» в Рубіжне, а вони ж дітей їдять, тому вона втікає. Коли вони дістались табору, то там записували куди людина хоче, можна було обрати будь-яке місто. То ця жінка сказала, що хоче у Львів. Її спитали, чи не боїться вона тих «бандеровців», про яких розповідала, а вона сказала, що у Львові живуть хороші люди.

А ось Юрій з Кіровограда  допомагав створювати стрічку «Холодний Яр. Воля України або смерть». Свій фільм вони встигли вже показати в багатьох містах, в тому числі і на Сході України.

Юрій Митрофаненко, науковий консультант фільму «Холодний яр. Воля України або смерть»:

- Це фільм про  Визвольну боротьбу українського народу, яка тривала на теренах України протягом третьої  російсько-української війни в період 1918-1922 років.  Саме на території Холодного Яру зародилось гасло «Слава Україні», яке є тепер надзвичайно патріотичним і об’єднавчим.

За словами військових, донедавна в Україні були практично відсутні фільми про українських вояків, а те, що показувалось, мало здебільшого спотворену історію.

Віктор Шубец, прес-офіцер управління ОК «Захід»:

- В нас дуже мало фільмів, які показують силу волі і духу українських вояків, починаючи з козацьких часів і закінчуючи сьогоденням. Вся сьогоднішня історія ще радянських часів і спотворена, що не дає молодому поколінню в повному обсязі  зрозуміти наскільки сильними і мужніми були їхні предки.

Вже незабаром такі фільми як історичні, так і про сучасні події на Сході будуть демонструватись не лише у містах, але й у військових частинах. 

Схожі статті