+380673870816 +380673870816

На Рівненщині журналістам розповіли, як підготуватися до процесу роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ (ВІДЕО)

Реформування комунальних ЗМІ – не за горами. Проте, чи зможуть засоби масової інформації забезпечувати самі себе й чи готові до вільного плавання? Ці та інші питання, а також цінні поради представники друкованих газетних видань Рівненщини мали можливість почути під час регіонального семінару-трейнінгу з підготовки до реформування комунальних друкованих ЗМІ в Україні. 

Інформаційне суспільство в Україні змінюється. У зв’язку із процесом роздержавлення комунальні ЗМІ повинні бути готовими до самостійності та нових викликів конкуренції. Як не загубитися у медіа-середовищі, залишатись цікавими та затребуваними  серед аудиторії - про це і не лише сьогодні розповідали  представники  Національної спілки журналістів  в рамках проекту «Підтримка реформування комунальних друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження».  

Тетяна Котюжна, президент Асоціації медіа-юристів, секретар НСЖУ:

- Ми хочемо поділитися цими успішними практиками. Показати, які інструменти застосовують, як працювати з передплатниками, як зацікавити, яким чином залучити села, бо сільське населення споживає лише інформацію центральних каналів, а це неправильно, бо їм ця інформація не настільки потрібна.

Газета «Сарненські новини» на сьогоднішній день виходить тиражем у 10 з половиною тисяч примірників. Дотацій із бюджету видання не отримує, але йому вдається бути прибутковим та успішним, - розповідає редактор.

Світлана Ляшко, редактор газети «Сарненські новини»:

- Чим ми завоювали аудиторію, думаю, тим, що люди зрозуміли, що газета – це не лише носій інформації, через газету можна вирішити свої проблеми. У нас тираж багато років не падає, люди звертаються до нас із різними проблемами й ми йдемо до людей, бо вважаємо, що газета має бути про людей і для людей.

Загалом, на Рівненщині комунальні друковані ЗМІ працюють в кожному районі, на думку представників НСЖУ,  вони вже готові до самостійності.

Дмитро  Тарасюк, голова Рівненської обласної організації НСЖУ:

- Відсотків 90 редакцій газет з нетерпінням чекають закону про роздержавлення, хочуть бути незалежними від влади, бо влада сьогодні практично не дає коштів на висвітлення своєї діяльності, як це передбачає закон України.

Проект, над яким працюють нині журналісти,  впроваджується за кошти Європейського Союзу та Ради Європи в рамках  спільної програми «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні». На меті у фахівців відвідати якомога більше регіонів та допомогти  місцевим ЗМІ адаптуватися до нових реалій та потреб. В свою чергу,  журналісти сподіваються, що законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» буде затверджений до кінця  цього року. І у 2016 в Україні розпочнеться реальний процес роздержавлення.  

Схожі статті