+380673870816 +380673870816

У Рівному відзначили «Свято малюка» в рамках Міжнародного дня недоношених дітей (ВІДЕО)

Щастя буває різних розмірів. Сьогодні  малюки  з усієї області зібралися  в рамках святкування Міжнародного дня недоношених дітей в театрі ляльок. 

Щаслива мама Наталія із захопленням розповідає про своїх двох синів. Артем та Павло при народженні важили не більше півтора кілограма кожен. Нині хлопцям вже майже чотири роки, вони прудкі, веселі та енергійні.

Наталія, мама:

- Це не порок. Нормальні діти. Нам ніхто не скаже, що ми народилися на 32 тижні. Зараз у них розвиток на рівні інших дітей.

На Рівненщині щороку народжується близько 16 тисяч діток, з них 8-10 % є недоношеними. Лише у неонатологічному відділенні обласної лікарні за рік виходжують більше  400 таких  малюків. Найменша дитинка важила 620 грамів. Проте, сім’ям не варто боятися таких труднощів, - розповідають лікарі. І свято, яке об’єднало стільки щасливих людей, цьому доказ.

Катерина Макарчук, завідувачка відділення неонатології №2 Рівненської обласної дитячої лікарні:

- Звичайно, треба народжувати, прикладати максимум зусиль. Боротися за кожен грам, за кожну посмішку. Я раджу нашим матусям боротися за своє щастя.

З відкриттям перинатальних центрів в Україні процес виходжування недоношених малюків став  доступнішим для населення, - розповідають фахівці. Проте, такі зусилля затратні, тому потребують допомоги держави.

Тетяна Знаменська, президент Асоціації неонатологів України:

- Приклад цього свята, що всі діти можуть  бути щастям для своєї родини та країни. За це потрібно боротися. Більше того, витрачати великі гроші. Тому наше завдання звернути увагу громадськості, що ці діти, як ніхто інший потребують фінансування на виходжування.

Допомагати таким діткам та їх батькам покликана нова програма катамнестичного спостереження. Так, при  перинатальних  закладах та обллікарнях України буде розвиватися сітка відповідних центрів, в яких недоношеним діткам та їх батькам надаватимуть необхідну медичну та консультативну допомогу.   

Схожі статті