+380673870816 +380673870816

На Рівненщині скажений кіт покусав дитину (ВІДЕО)

Через скаженого кота дитина потрапила до лікарні. Тварина покусала дівчинку в одному із сіл на Радивилівщині. Батьки дитини одразу забили на сполох, адже знали, що кіт може бути хворий.  На щастя, цього разу все минуло благополучно.  Здоров’ю Соломійки нічого не загрожує. 

У той день бабуся  Раїса  почула несамовитий крик із хати. Коли забігла до кімнати, пригадує пенсіонерка, вжахнулася. Онука плакала, поранений палець кровив.  А що сталось, жінка збагнула не одразу. 

Раїса Масюк, бабуся постраждалої дівчинки:

- Я думала, що вона ножем врізала пальця. Я не знаю, що робиться. Вона плаче і я плачу. Потім вона сказала, що її котик покусав. 

Соломія Масюк, постраждала:

- Я хотіла його взяти, а він вкусив у пальчик і я стала плакати.

Рідні дівчинки  миттю звернулися до місцевого лікаря та ветеринара. Припустили, що тварина може бути хвора на сказ. Згодом версія підтвердилася.  

Ольга Масюк, мама постраждалої дівчинки:

- Він як сліпа людина. Ти на нього дивишся, а він так очима водить,  таке враження, що він тебе не бачить. А як рукою проведеш, то він кидається, як тигр. 

Покусану дитину батьки відвезли в райцентр до лікарні. Та зробили щеплення.

Ольга Масюк, мама постраждалої дівчинки:

- Ій в неділю зразу вкололи. Послухали, подивились. Всі аналізи зробили. 

У той же день експерти-ветеринари повідомили, що той самий кіт помер через сказ. Тепер у селі переполох – відповідні служби роблять усе, аби попередити розповсюдження смертельної недуги.

Тетяна Хміль, сільський голова Пляшевської сільської ради:

- Дезфіінфекція у дворах. На облік беруться собаки, бо тут така територія, де дуже добре приживаються дикі лисиці. Буде чи відстріл, чи усипання таких бездоглядних собак. 

Хворіти на сказ можуть усі теплокровні тварини, - розказують фахівці. Щоб вберегтися від смертельних наслідків, рекомендують уважно спостерігати за поведінкою тварин. Наприклад, дика тварина ніколи не прийде до людини сама, якщо вона, звісно, здорова. 

Сергій Шуляренко, завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДП «Рівненський обласний лабораторний центр»:

- Серед собак вже багато років зустрічається тиха форма сказу, тобто в тварини виникає депресія, тварина пригнічена, має пригнічений вигляд, ховається. Хвіст опущений, голова опущена.  

А ось скажені коти завжди буйні. Їх поведінка обов’язково зверне на себе увагу. До речі, в цьому році лише на Рівненщині зафіксовано понад тридцять випадків укусів тварин, хворих на сказ. Здебільшого кусали саме коти.

Сергій Шуляренко, завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДП «Рівненський обласний лабораторний центр»:

- Інкубаційний період для людей при сказі дуже довгий. Взагалі, він триває від 9 днів, але це буває дуже рідко. Як правило, це місяць-два, може бути півроку. Відомі випадки, коли навіть рік. 

Не кожен укус зараженої тварини призводить до хвороби у людини. Але грати в цю лотерею не варто. Необхідно миттю  звертатись до медиків. Бо коли проявляться симптоми хвороби, вакцинувати покусану людину вже буде пізно.

Сергій Шуляренко, завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДП «Рівненський обласний лабораторний центр»:

- Є водобоязнь, фотобоязнь. Фактично нервова система приходить в страшне збудження, яке може наставати з різних причин. Наприклад, з того, що хтось грюкнув дверима. І вона проявляється тим, що зявляються судоми, які дуже болісні. 

Усі ці жахливі наслідки, на щастя, не загрожують для нашої  маленької героїні  Соломії. До речі, у лікарні їй виповнилося шість років. Дівчинка так чекала дня народження, що батьки вирішили влаштувати свято просто в медичному закладі. Торт до святкового столу передали з дому. А разом і подарунки від рідних.

Схожі статті