+380673870816 +380673870816

У Рівному створюють спеціальні книги для слабозорих та незрячих дітей (ВІДЕО)

Пізнавати світ на дотик. Педагоги рівненського дитячого садочка «Весняночка» в обласній бібліотеці презентували тактильні книги для слабозорих та незрячих. Всі вони виготовлені із підручних матеріалів руками вихователів. Відтепер особливі дітки можуть краще пізнати навколишній світ. 

Якщо не бачу, то відчуваю. Дітки із порушенням зору мають можливість пізнати навколишній світ на дотик. Так, рівненські педагоги дитсадочка «Весняночка» створюють об’ємні пізнавальні історії про тварин, одяг, геометричні фігури, природу, а також казки. Саме такі незвичні та новаторські посібники допомагають дітям з вадами зору робити перші та впевнені кроки у знайомстві із оточуючим середовищем.

Зоя Романуха, координатор інтернет-центру «Окуляр»:

- Ці книги мають бути виготовлені лише з природних, а не штучних матеріалів. Вони мають бути м’якенькі, щоб дитина не поранилася. Максимально наближені до предмету, який існує. Якщо це коник, то має бути чотири ніжки, хвостик, шерсть нашита. Щоб дитина могла зрозуміти від того, як пальчиками вона попробує, що то за річ і як вона виглядає. Також, щоб  розвивала свою уяву, сприйняття навколишнього світу за допомогою таких книг.

Із рівненськими слабозорими та незрячими дітками працюють спеціальні вихователі – тифлопедагоги. Саме їм належить ініціатива створення таких тактильних книг. Розповідають, що виготовити книжку дуже складно. Потрібно мати терпіння, яскраву уяву, багато часу та вміти шити. Втім зазначають, що ця добра справа завжди винагороджується щасливими дитячими посмішками. 

Ольга Веремчук, вчитель-тифлопедагог дошкільних закладів: 

- Книги досить складно створювати. Коли ти береш, наприклад, картинку собачки, вирізуєш її, пришиваєш і ти закриваєш очі  і намагаєшся обстежити та зрозуміти, що це, то не завжди вдало можна обстежити і зрозуміти всі характерні ознаки. Тому потрібно докласти досить зусиль, щоб створити. Але якщо ти хочеш скласти, то перших три рази може не вийти, а четвертий вже буде така собака, яку ти задумав.

Зоя Романуха розповідає, що презентацію книг організували з метою залучення небайдужих рівнян до створення нових тактильних посібників для особливих діток. Першими ініціативу перейняли рукодільниці клубу «Майстриня», який діє при обласній бібліотеці.

Людмила Шапірко, головний бібліотекар виробничого відділу, рукодільниця клубу «Майстриня»:

- Діти, які позбавлені бачити світ і мають можливість тільки таким чином вивчити світ, ознайомитися з ним, то ми, майстрині, із задоволенням візьмемося за цю справу. Тим паче, що ці книги будуть залишатися у фондах нашої бібліотеки. Я думаю. Що нічого немає страшного. Одне єдине, що матеріали. Ми будемо намагатися свої матеріали застосовувати і просити, шукати спонсорів.

Зоя Романуха сподівається, що ця справа набуде широкого поширення і ще багато рівнян приєднається до створення тактильних книг.   

Схожі статті