+380673870816 +380673870816

Про енергоефективність у житловому секторі говорили у Рівному (ВІДЕО)

Фахівці дали поради щодо того, як багатоквартирним будинкам заощадити теплову енергію, зменшити споживання природного газу, а відповідно і зменшити витрати на оплату комунальних послуг. 

Питання енергоефективності в Україні піднімалося вже давно, але саме зараз воно стало найбільш актуальним, коли комунальні послуги зросли в кілька разів. Як повідомляють фахівці, споживання енергії у житловому секторі країни становить близько 60 відсотків загального обсягу теплової енергії і майже  половина цього витрачається марно, з огляду на погане енергозбереження. Координатор проекту в регіонах «Енергоефективність в житловому секторі України» дає кілька порад, як покращити дану ситуацію в багатоповерхівках. 

Михайло Павличенко, координатор Проекту в регіонах «Енергоефективність в житловому секторі України»:

- Є можливість скоротити споживання електроенергії впроваджуючи ті або інші проекти. Наприклад, здійснюючи утеплення будинку, варто поставити систему, яка регулює споживання енергії, так званий тепловий пункт і обов’язково потрібно лічильники. Але реалізація всіх цих проектів вимагає коштів, з іншого боку розуміння, як це потрібно робити, от власне наш проект для того і започаткований, щоб допомогти об’єднанням багатоквартирних  будинків зорієнтуватися у цьому, допомогти їм зрозуміти з чого потрібно починати конкретні дії конкретного будинку.

За словами Михайла Павличенка, в Україні процес енергозбереження вже зараз почав значно швидше розвиватися ніж за кордоном свого часу. Лідером із запровадження різних проектів є місто Луцьк. У ньому активно утеплюють багатоквартирні будинки, встановлюють лічильники та не бояться брати кредити на реалізацію цих проектів. 

Петро Лавринюк, експерт проекту у Волинській області:

- Ми можемо похвалитися першими кредитами взагалі і найбільшою сумою кредитів, які взяли будинки для модернізації. Ми зараз маємо більше 4 мільйонів гривень, які залучені кредитні в модернізацію житлового сектора, маємо хороші дані з економії, практично термомодернізація дає від 50 до 80% економії.

Наприклад, завдяки теромомодернізації мешканці одного з багатоквартирних будинків за минулий сезон зекономили 180 тисяч гривень тільки на одному опаленні, - розповідає Петро Лавринюк. У Рівному ситуація з енергозбереженням також непогана.

Ігор Мічуда, голова Ради голів ОСББ Рівного та області:

- На даний момент ситуація непогана, але було б краще зробити,  щоб було набагато більше будинків. Планують подати на цей рік десь 15 заяв, бо вони побачили, що це реально зробити, дякуючи тим будинкам, що вже зробили. 

Важливим також є те, що у місті діє Муніципальна програма сталого розвитку. Згідно неї, в тому числі, підтримуються і проекти енергоефективності в будинках ОСББ. 

Олена Москальчук, заступник начальника управління ЖКГ Рівного:

- Програма діє на умовах спів фінансування, тобто вартість проекту 20% оплачує громада, а 80%  - кошти міського бюджету, якщо ОСББ  кожного року беруть учать, то збільшується на 5 % плата громади від вартості, а місто 75. Вона успішно діє. Щорічно на неї виділяються значні кошти, починаючи з 2 мільйоні, а сьогодні до десяти мільйонів виділено на цю програму.

З кожним роком та з невпинним зростанням ціни на газ все більше будинків починають займатись утепленням фасадів, встановленням теплових лічильників або ж теплових вузлів. Адже це не лише дає можливість суттєво економити кошти витрачені на оплату комунальних послуг, але й веде до енергонезалежності. 

Схожі статті