+380673870816 +380673870816

Спортивні школи Рівненщини залишили напризволяще (ВІДЕО)

Наразі невідомо чи отримають спортивні школи фінансування у наступному році. Тому директори дитячих юнацько-спортивних шкіл разом із представниками влади зібралися за круглим столом, аби обговорити можливі варіанти вирішення даної проблеми. Пізніше напрацьовані ініціативи вони хочуть передати на розгляд новоствореної обласної ради. 

Існування дитячих юнацько-спортивних шкіл області під знаком питання. Вже вкотре їх хочуть позбавити фінансування. 

Василь Шевчук, голова обласної організації ФСТ «Спартак»:

- З першого січня 2015 року ми фінансувалися із Фонду соціального страхування із тимчасовою втратою працездатності.  І вони відмовилися нас фінансувати. На 2015 рік дали субвенцію. Кабмін дав на області і в цьому році якось ми благополучно прожили цей рік. А от постановою кабінету міністрів субвенція була дана лише на 2015 рік. І в рішенні постанови сказано, що з 2016 року місцеві адміністрації повинні вирішувати це питання про фінансування цих шкіл.

Начальник управління у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації Віталій Ліпський розповідає, що вказівку про оптимізацію мережі дитячих юнацько-спортивних шкіл області їм дали зверху. Тобто, фінансування закладів має проводитися з місцевих бюджетів, а не з державного, як це було раніше. Каже, що вивчення даного питання триває з літа. Вже підготували проект рішення, який планують розглянути на найближчій сесії обласної ради.

Віталій Ліпський, начальник управління у справах молоді та спорту РОДА:

- Всі відділення ДЮСШ, які працювали в школах ФСТ, але знаходилися в районах області за нашою пропозицією передаються в районні ДЮСШ за  місцем роботи тренерів. А ті школи, що знаходяться у Рівному   ДЮСШ ФСТ об’єднуються в один комунальний заклад – обласна комплексна ДЮСШ,  в якій буде майже 38 ставок і практично всім  тренерам, які працюють в цих школах Рівного, буде запропоновано перейти в цю ДЮСШ.

Втім, голова Федерації профспілок Рівненщини Микола Шершун проти такого рішення. Вважає, це призведе до занепаду спорту у селах. Зазначає, що новостворена обласна рада має підказати, де взяти потрібні кошти, а не робити все для того, аби ці заклади були закриті. 

Микола Шершун, голова Федерації профспілок Рівненщини:

- Комунальна власність тягне за собою знову ж таки, що все буде в області, а на те саме село і райони піде мінімальна кількість. Я не вірю в те, що буде справедливо все розподілено.  По-друге, допустити сьогодні цього не можна. Бо ми, якби говоримо про повноцінну роботу ДЮСШ, але на словах, тому що практично ми не задіяли усі ресурси і важелі, щоб вони повноцінно працювали у 2016 році. Так,  потихеньку ми все позакриваємо.

То ж наразі майбутнє дитячих юнацько-спортивних шкіл виглядає похмуро. Втім, учасники круглого столу сподіваються, що саме їм вдасться віднайти шляхи вирішення цієї проблеми, які задовольнять і владу, і керівників закладів. 

Схожі статті