+380673870816 +380673870816

Територіальні об’єднані громади Рівненщини розпочали реорганізацію

Робоча група з питань впровадження реформи децентралізації влади зустрілася з сільськими головами об’єднаних територіальних громад (ОТГ). На засіданні обговорили наявні проблеми, отримали консультації фахівців та корисні поради. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Так, на Рівненщині над децентралізацією працюватимуть дев’ять тематичних робочих груп. Вони будуть аналізувати та готувати пропозиції у проведенні реформ у різних сферах.

«В області утворили групи із реформування ЖКГ, економічного розвитку та адмінпослуг, бюджетної та податкової децентралізації. Також розпочали працювати групи із промисловості та транспорту, сільського господарства, соцзахисту, освіти та спорту, охорони здоров'я та культури. Їх очолили керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, які відповідають за ці галузі», - розповів керівник апарату Рівненської ОДА Олександр Корнійчук.

Аби територіальні громади, ефективно втілили розпочату реформу децентралізації, директор департаменту фінансів ОДА Лідія Біляк, рекомендувала  головам перш за все утворити ліквідаційні комісії, які мають попередити працівників сільських та селищних рад про ліквідацію, а відтак звільнення вже за два місяці. Згодом  працівники, відповідно до штатного розпису будуть працевлаштовані вже у нових об’єднаних територіальних громадах.  Лідія Біляк наголосила – планувати можна багато, але фінансування буде розраховане відповідно до чисельності громади. Тобто чим більша громада, тим більше грошей на розвиток вона отримає.

[[textbanner]] 

Начальник управління охорони здоров’я Василь Височанський рекомендував  сільським головам ОТГ підготувати проектно-кошторисну документацію на ремонт та реконструкцію первинних закладів охорони здоров’я. Нагадав і про наявні донорські програми Світового банку та ООН, адже за їх фінансового сприяння можна реалізувати чимало важливих проектів для громад.

Начальник управління освіти і науки  Григорій Таргонський повідомив – профільне Міністерство ще не розробило нової бази щодо освітніх питань в об'єднаних територіальних громадах.  Тому школи поки що працюватимуть за існуючою схемою. Позашкільні заклади теж поки що працюватимуть без змін. Субвенції на освіту йтимуть з державного бюджету.

Фахівці робочої групи нагадали головам ОТГ – потрібно не лише планувати розподіл грошей, а й вже сьогодні думати, як і на чому громадам заробляти. Тому потрібно визначити ті галузі та об’єкти, які будуть інвестиційно привабливі.

«Закон передбачає перехідний період реорганізації для об’єднаних територіальних громад. Потрібно оперативно реагувати, і вимагати від законотворця вирішувати наявні проблеми», – таку думку висловив заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук на засіданні робочої групи.

Разом з тим, директор офісу реформ Руслан Сивий впевнений, працювати над децентралізацією потрібно усім разом, тоді першим п’яти громадам Рівненської області, вдасться пройти цей шлях легко та впевнено.

Схожі статті