+380673870816 +380673870816

Процес об’єднання громад Рівненської області має відбутися за два роки (ВІДЕО)

Об’єднані громади прогресують. Вже є перші результати. Так, у п’яти об’єднаних громадах відбулися місцеві вибори. Якими будуть наступні кроки - обговорили під час засідання робочої групи з питань впровадження реформи децентралізації влади Рівненської області. 

Визначилися першопрохідці. Так, мешканці п’яти об’єднаних громад: Бабинської, Бугринської, Підлосівської, Милівської та Клесівської офіційно взяли участь у місцевих виборах. Директор офісу реформ в Рівненській області Руслан Сивий зазначає, що все пройшло без ускладнень та порушень.  

Руслан Сивий, директор Офісу реформ в Рівненській області:

- Ось цих п’ять громад, на моє здивування, у них все дуже нормально пройшло. Чому саме так? Для мене це передові громади і прогресивні керівники. Вони самі шукають відповіді на питання. Вони абсолютно спокійно себе почувають. І рухаються вперед, майже без допомоги району чи області.

Наступний крок – це обрання старост. Заступник голови обласної територіальної виборчої комісії Василь Курилас розповідає, для цього потрібно, щоб рада об’єднаної громади визначила ті населені пункти, в яких будуть проводитися вибори. На разі їх налічується 39. Дату ж, коли відбуватиметься обрання старост, має визначити ЦВК, орієнтовно за 2 місяці. А поки всі функції на місцях виконуватимуть новообрані сільські голови. 

Василь Курилас, заступник голови обласної територіальної виборчої комісії: 

- Центральна виборча комісія після вашого звернення, не пізніше п’яти днів після прийнятого рішення, постановою оголошує виборчий процес. Тобто, з цього часу офіційно починається виборчий процес перших виборів старост. І відповідно, так само йде оголошення місцевою виборчою комісією щодо виборів старост у ваших населених пунктах. 

Окрім того, перед обраними головами об’єднаних  громад постає і ряд інших проблем. Зокрема, це стосується фінансової та освітянської сфер. Для того, щоб розв’язати ці питання, будуть збиратися подібні робочі групи. У свою чергу голова Клесівської об’єднаної громади Василь Гримник зазначає, що таке об’єднання громад розкриває цікаві перспективи не лише перед  спроможними селами та містами, а й населеними пунктами віддалених куточків.  

Василь Гримник, голова Клесівської об’єднаної громади:

- Так як Клесівська громада і сам Куст, і розміщення географічне набагато цікавіше, ніж ми думали. Там є великі перспективи, щоб утворити таку сильну і потужну об’єднану громаду і при тому, ще й допомагати тим селам, які приєднанні були, щоб надавати допомогу і фінансову, і юридичну, і фізичну. Адже кошти будуть виділятися із різних надходжень.

Руслан Сивий розповідає, що вже є наступні бажаючі добровільно об’єднатися. Зокрема, це Радивилівська громада. Однак, їм вже треба чекати до наступного року. Загалом, весь процес об’єднання громад Рівненської області має відбутися за два роки. 

Схожі статті