+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини вдосконалювали свою майстерність на смузі психологічної підготовки (ВІДЕО)

Без права на помилку. Особовий склад оперативно-рятувальної служби Рівненщини вдосконалював свою майстерність на смузі психологічної підготовки. Рятувальники повинні були пройти крізь вогонь та воду впевнено і без вагань. 

Вони не обходять стороною, а впевнено рухаються через вогонь. У них є лічені хвилини, аби подолати небезпеки на своєму шляху – палаючі будівлі та конструкції. Саме так рятувальники загартовуються до бою. Заступник начальника центру з питань оперативного реагування Головного управління  Державної служби із надзвичайних ситуацій в області Володимир Грановський зазначає, що до непередбачуваних обставин вони повинні бути готові щомиті як психологічно, так і фізично. 

Володимир Грановський, заступник начальника центру з питань оперативного реагування оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС:

- Кожний день стикаються  з тим, що виїжджають на пожежі, на ДТП. Це стресові ситуації, до яких треба готуватися заздалегідь. З цією метою проводяться сьогодні ці заняття.

Олександр Кирчинський рятувальником працює вже більше десяти років. Розповідає, що за такий тривалий  час у професії ніякого страху перед небезпеками вже не відчуває.  

Олександр Кирчильський, рятівник державної пожежно-рятувальної частини №17:

- Взагалі після підготовки такої, яку ми проходимо, то можна сказати, що я пройшов це спокійно. Головне – психологічний настрій, не боятися вогню і думати, що все буде добре.

Поки одні рятувальники стійко боролися із вогнем, інші – відпрацьовували вправи  зі саморятування. Лише за кілька секунд потрібно спуститися із четвертого поверху по спеціальній мотузці на землю, і таким чином вберегти себе від наслідків обвалів або пожеж. Начальник караулу державної пожежно-рятувальної частини у місті Радивилів Сергій Савчук каже, що при виконанні таких вправ, головне діяти швидко і злагоджено.  

Сергій Савчук, начальник караулу державної пожежно-рятувальної частини у м. Радивилів:

- Ця психологічна смуга проводиться для того, щоб підготувати весь особовий склад для проведення рятування людей на пожежах, щоб сміливіше відчувати себе на пожежах і нічого не боятися.

Рятувальники області  переконані, що здобуті навички обов’язково знадобляться їм у повсякденній роботі і завдяки ним чимало життів буде врятовано. 

Схожі статті