+380673870816 +380673870816

На Рівненщині триває навчання фахівців-радіаційників з усієї України

В Рівному розпочалися дводенні навчально-методичні збори з представниками секторів з питань радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту територіальних органів ДСНС України. В ході заходу заплановано проведення детального аналізу стану радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту в усіх регіонах країни, обмін досвідом, а також вивчення основних змін у законодавстві, що стосуються даної сфери цивільного захисту. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

«Вибір нашої області для проведення даного заходу є не випадковим, адже на території Рівненщини розташовано 474 потенційно-небезпечних об’єктів, 11 з яких є хімічно-небезпечними. До того ж у нас в місті Кузнецовськ знаходиться Рівненська атомна електростанція. Органами місцевої влади спільно зі службами цивільного захисту вироблено надійний алгоритм дій, що дозволяє в цей непростий час забезпечувати належне функціонування усіх систем життєзабезпечення регіону та тримати ситуацію на постійному контролі», - зазначив під час відкриття зборів начальник Головного управління ДСНС у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Сергій Крук.

У свою чергу, керівник навчально-методичних зборів, начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакуаційних заходів управління захисту населення і територій Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Геннадій Долбіков подякував за гостинність рівненчан та відзначив, що під час зборів необхідно вирішити багато питань щодо організації роботи територіальних підрозділів Держслужби з надзвичайних ситуацій у сфері радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту, а також реагування на надзвичайні події із небезпечними речовинами. «Реалізація та впровадження заходів радіаційного та хімічного захисту населення і територій є важливою складовою системи цивільного захисту в цілому. Позитивних результатів у цьому напрямку можна досягнути лише шляхом налагодження тісної співпраці із місцевими органами влади, відповідними службами та представниками хімічно та радіаційно-небезпечних об’єктів. І лише злагоджена взаємодія із всіма службами дозволить швидко відреагувати на небезпеку та вберегти життя фахівців, які працюють в осередку події, і населення від згубної дії небезпечних речовин» - наголосив Геннадій Долбіков.

[[textbanner]] 

В ході теоретичної частини зборів розглядалися питання організації роботи територіальних органів ДСНС України за напрямком радіаційного, хімічного захисту; взаємодії місцевих та центральних органів виконавчої влади при реагуванні на виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів; проведення аварійного прогнозування зон можливого хімічного забруднення; порядок медичного сортування потерпілих на місці виникнення надзвичайної ситуації під час аварій з небезпечними хімічними речовинами тощо. Учасники зборів вивчили практичні дії з організації та проведення дозиметричного контролю особового складу підрозділів ГУ ДСНС у Київській області під час ліквідації пожежі у зоні відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, а також досвід участі львівських рятувальників у міжнародних навчаннях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Україна – 2015».

Сьогодні для учасників навчально-методичних зборів проведуть практичні заняття з ліквідації умовних надзвичайних ситуацій на території ПАТ «Рівнеазот» та навчального полігону аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Схожі статті