+380673870816 +380673870816

До 90-річчя Степана Дем’янчука у МЕГУ відбулась Міжнародна науково-практична конференція (ВІДЕО)

Міжнародна науково-практична конференція відбулась в МЕГУ. Присвячена вона 90-річчю від дня народження засновника цього вишу Степана Дем’янчука. В конференції взяли участь представники з шести держав, які є партнерами МЕГУ вже декілька років. 

Міжнародний економіко-гуманітарний університет знову зібрав разом студентів, викладачів та закордонних партнерів. Об’єднала їх всіх Міжнародна науково-практична конференція присвячена 90-річчю від дня народження засновника цього вишу Степана Дем’янчука. 

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ:

- Я думаю, що Степан Якимович був людиною надзвичайно творчою. Все життя він жив в наукових пошуках і дивлячись на те, що сьогодні йде реформування освіти в Україні, нам буде про що говорити, про проблеми, які сьогодні виникають, про реалізацію закону про вищу освіту. Я думаю, що нам буде цікаво поділитися з нашими зарубіжними партнерами в тих шляхах, які приведуть нас до стандартів європейської міжнародної освіти, до чого ми і йдемо. 

Конференція має назву «Проблеми та перспективи розвитку вищої школи та економіки 21 століття». Взяли участь у ній представники вишів із шести країн Європи, з якими співпрацює МЕГУ. Особливістю такого співробітництва є те, що студенти мають можливість отримати європейські дипломи і навчатися за кордоном певний час.  Вже цього року відкрилися нові можливості, зараз в МЕГУ здобувають освіту й іноземні спудеї. 

Георгій Векуа, перший проректор Академії Європейської освіти, м. Грузія:

- В МЕГУ вже навчаються більше 130 студентів з Грузії та Азербайджану. Ми розвиваємо нашу співпрацю і на наступний рік ми вже збираємося агітувати МЕГУ до співпраці з іншими країнами Кавказу, в  тому числі з Вірменії.

З вишем Грузії МЕГУ співпрацює всього рік, а от з польськими університетами більше десяти років.  Ректор Великопольської вищої школи соціально-економічних наук каже, що це нормально, коли студенти навчаються там, де їм подобається.

Пшемислав Францков`як, професор, ректор Великопольської вищої школи соціально-економічних наук:

- Молоді люди з Польщі навчаються зараз в Англії або в Австрії, тому світ має бути відкритим для молодих людей і можна сказати, що сучасний світ - це глобальне село, в якому освіту можна здобувати кожному і будь-де. 

Також варто зазначити, що в Україні згідно постанови Кабінету Міністрів, студенти мають змогу їздити на навчання за обміном у інші виші нашої держави. І вже можливо найближчим часом студенти МЕГУ зможуть навчатися один семестр в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Володимир Різун, директор Інституту журналістики КНУ імені Т.Шевченка:

- Моя пропозиція почати таку реальну внутрішню мобільність не просто, щоб студенти з Рівного приїхали на день-два  в інститут журналістики, це зовсім інше. Це мають бути угоди між  університетами, згідно яких протягом семестру, наприклад, студенти навчаються в Інституті журналістики і ми його оцінюємо на сесії, а цей університет, з якого приїхав студент, визнає наші оцінки.

Схожі статті