У Рівному «Опора» розповіла, що передвиборчі перегони проходять із порушеннями (ВІДЕО)

У Рівному «Опора» розповіла, що передвиборчі перегони проходять із порушеннями (ВІДЕО)

Грають не за правилами. Маніпуляції, підкуп, чорний піар – саме такі методи використовують кандидати під час передвиборчих перегонів. Про це на прес-конференції розповіли спостерігачі Громадянської мережі «Опора». 

Мета виправдовує засоби. Напевно, саме такої думки дотримуються місцеві політичні сили. Прес-секретар Громадянської мережі «Опора» Олена Чудінович зазначає, передвиборчі перегони проходять із численними порушеннями. Електорат намагаються підкупити, обманути або залякати. 

Олена Чудінович, прес-секретар Громадянської мережі «Опора»:

- Найбільшим порушенням на Рівненщині є агітаційні матеріали, які імовірно виготовлені не з виборчого фонду, зокрема це ті, які не мають вихідних даних, або в яких зазначено, що вони виготовлені на власному обладнанні. При цьому це якісна продукція,  яка друкується в друкарнях або на поліграфічних підприємствах.

Безпрограшний хід, до якого дуже часто вдаються кандидати, є благодійність, зазначає Олена Чудінович. За сприяння політичних сил організовуються свята, ремонтуються дитячі майданчики та роздаються подарунки.   

Олена Чудінович, прес-секретар Громадянської мережі «Опора»:

- Виборча благодійність фактично є матеріальним стимулюванням, яка має на меті отримати якісь додаткові електоральні переваги або сформулювати думку виборців про суб’єкта виборчого процесу. І загалом виборча благодійність починається зі стартом виборчої кампанії і закінчується після моменту проведення виборів.

Начальник управління громадської безпеки УМВС Руслан Стрельбіцький розповідає, за період проведення передвиборчих перегонів, загалом в області було зафіксовано майже 70 випадків порушень. Найбільше - у містах Корець та Костопіль.   

Руслан Стрельбіцький, начальник управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області:

- Із цих 68 повідомлень, які були зареєстровані, в нас відкрито 6 кримінальних проваджень. Два з них по обласному центру – це за фактом підкупу виборців і за фактом  хуліганства, по Рівненському району – за фактом навмисного пошкодження майна і по Корецькому району – невиконання судового рішення.

Заступник голови обласного виборчого комітету Василь Курилас зазначає, що закон порушують не лише політичні сили, а й члени територіальних виборчих комісій – реєструють кандидатів або перевозять бюлетені не відповідно до закону. 

Василь Курилас, заступник голови ОВК:

- Не знаю, чи то незнання, чи то не бажання знати закони, закон України  «Про місцеві вибори», відповідно і Конституції, бо чомусь навмисно члени комісії порушують ці закони.

До виборів залишилися лічені дні. Які ще сюрпризи підготували виборцям політичні сили - невідомо. 

Переглядів: 1007
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту