+380673870816 +380673870816

У Рівному почастішали крадіжки велосипедів (ВІДЕО)

Любите кататися не велосипеді? Будьте обережні, залишаючи свого двоколісного друга поблизу магазину чи у під’їзді.  Цього року на Рівненщині вкрали понад сім сотень велосипедів. 

Велосипед у Андрія поцупили ще кілька місяців тому, тоді хлопець звернувся до правоохоронців та справа ніяк не зрушувала з мертвої точки. 

Андрій, постраждалий:

- Не допомогло навіть відео, де видно злодіїв. В міліції нам сказали, що в такому мегаполісі як Рівне знайти людей неможливо, 5 слідчих цим займалося. У міліції не надто поспішали шукати велосипед. Тому він сам взявся це робити. Врешті  злочинців таки вдалося відшукати, а от повернути двоколісного друга уже не вийшло. Я зробив фото з цих відео і виложив в мережу. В той же вечір я отримав масу листів, повідомлень, коментарів, де мені зазначали адресу, де вони живуть, прізвища цих людей. Вона сказала, що в неї його вкрали також. Вона на всі запитання мовчала або плакала.

Згадує крадіжку свого велосипеду і рівнянка Юлія. Його поцупили біля продуктового магазину.

Юлія, постраждала:  

- Підійшла, подивилась назад – велосипед стоїть, зробила замовлення, забрала продукти, повертаюсь, а велосипеда немає, ніхто нічого не бачив, ніхто нічого не чув.

Юлія також розмістила оголошення в соцмережах. Та замість людей, які б могли їй допомогти, почала отримувати дзвінки від телефонних шахраїв.

Юлія, постраждала:  

- Я попросила номер рами, шахраї відразу почали мулятись, казати що передзвонимо і от вони кладуть трубку та більше не дзвонять.

У міліції визнають, що подібних злочинів дійсно багато та от спіймати всіх зловмисників чи бодай повернути поцуплені велосипеди, не так просто.

Ольга Олійник, старший інспектор сектора зв’язків з громадськістю УМВС України в Рівненській області:

- Найчастіше їх вчиняють у Рівному – 69 та в Рівненському районі – 47. Правоохоронці встановили 14 осіб, які скоїли 93 крадіжки. Найчастіше крадіжки велосипедів скоюють раніше судимі особи, неповнолітні, а також особи, які на момент скоєння злочину перебували в стані алкогольного сп’яніння. Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за крадіжки у вигляді штрафу 850 гривень – до 6 років позбавлення волі. 

Аби не шукати свого двоколісного друга, треба бути вкрай обережним, розповідають велоактивісти. Проте, додають, 100-відсоткової гарантії на збереження велосипеду від зловмисників немає.

Сергій Ковальчук, координатор ГР «Рівне велосипедне»: 

- В нас дуже люблять прикріплювати велосипед тросом. Трос  - це не замок,  трос – це запрошення для крадія, вкради мій велосипед, тому що трос за одну секунду перекушується будь-якими кишеньковими плоскогубцями, кращий варіант - це є ланцюг.

«Народний Контроль» буде слідкувати за тим, чи знайдуть правоохоронці вкрадені у Юлії та Андрія велосипеди. І застерігає рівнян бути уважними та обережними.

Схожі статті