+380673870816 +380673870816

У підземній галереї Острозької академії відкрили виставку українського побуту початку ХХ століття (ВІДЕО)

Старовинний дизайн. В український древній побут, у світ наповнений яскравим фольклором можуть поринути відвідувачі виставки у підземній галереї Острозької академії.  Експозицію «Реконструкція українського побуту початку 20  століття» відкрили до Дня народження  вишу. 

Старовинні речі побуту, господарське приладдя, вишиті рушники, унікальні декоративні предмети. Як колись жили українці та чим наповнювали свої оселі – це демонструє виставка-реконструкція українського побуту початку 20 століття в підземній галереї Острозької академії. Відкриття її приурочили до 439-річчя з моменту заснування вишу.

Анастасія Хеленюк, директор Музею історії НаУ «Острозька академія»:

- Насправді етнографічна колекція в нас існує вже 3 роки. І вона постійно поповнюється. Це результати етнографічних практик наших студентів. У нас зібралася певна кількість експонатів, яка дозволила нам створити не просто музейну експозицію, а реконструкцію побуту. Ми зібрали ті речі, які були присутні в будинках першої половини 20 століття і ця кімната – це фактично дійсно будинок.

В колекції є також дві унікальні речі, які належать першому Президентові України – старовинна скриня та лава-ліжко, або як ще її називають бамбетель, на якій спав Леонід Кравчук.

Люфт:

- По-перше,  це витвір мистецтва. Для того, щоб створити такі інструменти, треба було мати неабияку майстерність. Вночі на ній спали, потім підсовували до столу і на ній можна було сидіти,а також  місити тісто. Вже три функції цього виробу я назвав. І як добре відреставрували  це. Я думаю, що це був би сюрприз для нашого президента, якби він її побачив.

Загалом,  експозиція налічує кілька сотень автентичних експонатів, які й відтворюють побут початку 20 століття. Виставка  є довготривалою. То ж відчути атмосферу древнього фольклору  та оцінити старовинний дизайн мають можливість  всі бажаючі у підземній галереї Острозької академії.

Схожі статті