+380673870816 +380673870816

До 100-річного ювілею археолога Ігоря Свєшнікова у Рівненському краєзнавчому музеї зібралися наковці із різних областей України (ВІДЕО)

Столітній ювілей. Саме стільки пройшло з дня народження видатного українського археолога Ігоря Свєшнікова. З цієї нагоди у Рівненському краєзнавчому музеї зібралися наковці із різних областей України. Саме в день його народження, 19 жовтня, розпочала роботу історико-краєзнавча конференція. 

Видатному досліднику виповнилося сто років. Все своє свідоме життя Ігор Свєшніков присвятив археологічним розкопкам. Разом із однодумцями він дослідив всі куточки Рівненщини та розкрив чимало таємниць. Друг Яков Дідов розповідає, день знайомства із відомим археологом пам’ятає, ніби то було вчора. Йому тоді виповнилося тринадцять і цікавість до того, що в собі береже земля, звела їх разом на довгі роки співпраці. 

Яков Дідов, друг дослідника Ігоря Свєшнікова: 

- В мене була ямка біля хати, де ми то серп викопаємо, то сокиру, то ще щось. І я все туди скидав. І показував йому. Вони прийшли, подивилися. Потім ходили вони по городах, знайшли місце, де було найбільше цікавих знахідок. Ігор Кирилович загорівся і каже, що в червні місяці вони приїжджають сюди на роботу.  І з цього моменту розпочалися тут археологічні розкопки.

Ігорю Свєшнікову належать ґрунтовні дослідження місця визначної битви під Берестечком. Він сформував найбільшу козацьку колекцію нашої держави. Наприкінці життя видатний археолог розпочав дослідження Дубенського замку, під час якого, 20 серпня 1995 року, він відійшов у вічність. Втім, його справу продовжили наступники. 

Юрій Пшеничний, науковий співробітник ДІК м. Дубно:

- Його постать звичайно мала вплив на формування мене, як саме дослідника історії цього регіону, дуже потужний. Бо я ще в десятому класі, займаючись проблемами археології, стикнувся з його доробком по козацтву, по розкопках на Берестецькій битві. І виступаючи на захисті наукових робіт доводилося посилатися на нього, цитувати.

Завтра учасники історико-краєзнавчої конференції відвідають місця досліджень Ігоря Свєшнікова - Національний заповідник «Поле Берестецької битви» та Дубенський замок.

Схожі статті