+380673870816 +380673870816

У стінах НУВГП говорили як боротися з корупцією (ВІДЕО)

Національний форум «Перевір чиновника» відбувся у стінах НУВГП.  Під час зустрічі учасники заходу обговорили нові потреби, можливості та інструменти подолання корупції, зокрема серед державних службовців. 

У стінах НУВГП говорили як боротися з корупцією. За круглим столом зібралися  студенти, журналісти, активісти та інші небайдужі люди, аби обговорити дане питання. Представники фундації «Суспільність», які й організували зустріч, розповіли про один з варіантів подолання проблеми. 

Віталій Гайдукевич, модератор заходу:

- Ми маємо велике бажання контролювати наших чиновників на етапі отримання ними якихось коштів, аби вони жили на свою зарплату і щоб це було не як в кіно, а як у людей і власне один з інструментів  контролю,  це той ресурс «Деклерейшн», доволі велика команда по Україні, яка вже зібрала і які можуть діяти спільно заради того, щоб всі ми могли чітко розуміти, що люди, які працюють на нас, нас не обманюють.

На сайті declarations.com.ua, як розповідають представники фундації «Суспільність», збирають і аналізують декларації всіх чиновників України. 

Тарас Петрів, президент фундації «Суспільність»:

- Ми до цієї історії залучаємо університети, небайдужих волонтерів  і все більше і більше цей сайт наповнюється деклараціями наших чиновників, які вони згідно закону мають подавати і показувати реальні свої статки. А ми подумали, що потрібно перевірити чи правдиво вони заповнюють ці статки і чи спосіб їх життя відповідає задекларованому майну.

До розвитку проекту його автори намагаються залучати студентів, викладачів, активістів журналістів та інших. 

Святослав Ткачук, студент РДГУ:

- Ми повинні розуміти, що це є сукупність проблем і так само ми повинні розуміти, що якщо це є комплексом проблем, ми повинні мати комплексний підхід і не можна говорити про те, що боротися з корупцією можна зверху або знизу. Потрібно це якось синтезувати, в Києві, у вищих кабінетах.

Свою думку висловила і очільниця Територіального управління юстиції. Каже, що змінити ситуацію зможе молоде покоління. 

Іванна Смачило, начальник Територіального управління юстиції в Рівненській області:

- Я думаю, що у відкритті цих сервісів-реєстрів ми допоможемо. Серед іншого, наприклад, що потрібно починати з судової влади, насправді треба починати з усіх гілок, а в першу чергу треба починати з молоді, із студентів. Ви повинні знати, що марсіани не прилетять  і не покращать ваше життя.  

Також під час обговорення учасникам форуму продемонстрували анімаційний фільм, з якого дізналися про найпростіший метод боротьби з корупцією – інформування населення. 

Схожі статті