+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрився пункт прийому анкет до патрульної поліції (ВІДЕО)

Від сьогодні стартує набір у нову патрульну поліцію Рівного. Вже з самого ранку у міському будинку культури  ажіотаж: люди стоять в чергах, щоб подати анкети в пункт прийому. 

Набір в поліцію  Рівного  розпочато. Триватиме він впродовж трьох тижнів. Усі бажаючі можуть заповнити та подати анкети в міському будинку культури або ж через всесвітню павутину в онлайн режимі.  Патрульна поліція – це в першу чергу новий рівень правопорядку в місті. Міський голова Рівного Володимир Хомко каже, що багато було зроблено, аби врешті запрацювала муніципальна міліція, але відповідні ініціативи зависли у Верховній Раді, втім патрульна поліція Рівного, на думку міського голови, зі своїми завданнями зможе впоратися не гірше.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Рівень довіри до міліції в Києві зріс з 5 % до 75%. Це ж важливо. Всіх будуть штрафувати і мера, і голову ОДА, якщо будуть порушувати. Тому всі будемо дотримуватися цих правил. І торгівля буде санкціонована. Все стане на свої місця. Навіть не як міський голова чекаю, а як звичайний громадянин. На зарплата у 8 тисяч гривень бажаючих багато. Є з кого обрати. І в нас рівень довіри виросте і рівень самої поліції буде не гірший, ніж в Києві, це 100%.

Катерина та Андрій в патрульній поліції Львова працюють вже півтора місяця. Про свою роботу вони розповідають з натхненням та ентузіазмом  і легко дають поради новачкам.

Андрій Якубляк, інспектор патрульної служби Львова:

- Навчання підготує до всього, що буде на роботі, але навчання це лише 10% того, що буде під час служби. Ситуації різні бувають. Вперше на навчанні я подумав, що стресостійкість не потрібна мені. Пішовши на роботу в першу ж ніч, я зрозумів, що стресостійкість - це предмет, який мені був потрібен.

Інспектор Катерина Синицька розповідає, що жінка-поліцейський може впливати на правопорушника не лише тактично, а й психологічно.

Катерина Синицька, інспектор патрульної служби Львова:

- Коли ми зустрічаємося з правопорушниками, то правопорушник може й хоче щось зробити чи сказати, але дивиться, що дівчина, тому й промовчує. Може хоче й не так повести себе або втекти, але подумає, що не дай Бог, ще мене жінка переможе, то буде соромно.

Загалом,  у Рівному планують набрати близько 200 патрульних та створити 21 екіпаж. Новачкам вже варто готуватися до того, що робота буде складна і відповідальна, - опереджає головний полісмен Києва.

Олександр  Фацевич, керівник патрульної служби Києва:

- Тільки по Києву кожен патрульний відробляє близько 12 годин, а це від 50 викликів відпрацьовує. За кожним вашим проханням, викликом, навіть якщо патрульний буде бачити, що вам потрібна допомога, він вам допоможе.

Охочих спробувати себе в ролі поліцейського у Рівному виявилося чимало.  Лише за годину  прийомний пункт зібрав близько сотні анкет. Молоді люди розповідають про свій інтерес до цієї професії.

Дмитро, хоче бути поліцейським:

- Прийшов з АТО і подумав, що це для мене підійде. Вже звично мати справу з тим всім, що там було.

Руслан, хоче бути поліцейським:

- З дитинства хотів працювати в поліції. Подобається робота, спілкування з людьми,  подобається рух.

Світлана, хоче бути поліцейським:

- Просто я хочу змін щось в цій державі. Мені буде образливо, якщо наберуть людей, які не достойні цього. Я бачу себе в ролі поліцейського, тому що я навчалася в Київській академії внутрішніх справ, я довго до цього йшла, займалася вільною боротьбою.  Я вважаю, що такі люди потрібні в поліції.

Набір претендентів  триватиме до 27 жовтня. Згодом, молоді люди матимуть можливість скласти відповідні тести і вже після них кращі розпочнуть  навчання, яке триватиме два з половиною місяці. Патрулювати на вулиці міста підготовлені полісмени вийдуть вже у лютому наступного року.

Схожі статті