На Рівненщині в Острозькій академії відкрився Інформаційний центр Європейського Союзу (ВІДЕО)

На Рівненщині в Острозькій академії відкрився Інформаційний центр Європейського Союзу (ВІДЕО)

Європа стає ще ближчою. В Національному університеті «Острозька академія» відкрили інформаційний центр ЄС. Мета структури – поширювати інформацію про Європейський Союз та його політику й надавати допомогу університетам та дослідницьким центрам.  

Інформаційний центр, який відкрили в Острозькій академії, став 20 в Україні. Всього у світі таких структур нараховується близько шести сотень.  Основна мета - консультаційна робота, проте,  ректор Острозької академії переконує,  що цей заклад зможе відкрити чималі перспективи для Рівненщини, завдяки правильно налагодженій роботі.

Ігор Пасічник, ректор НаУ «Острозька академія»:

- Я думаю, що це дуже великий плюс для всього нашого регіону, тому що в нас не було такого центру, який міг би проконсультувати, наприклад,  який доступ є до інформаційних технологій ЄС,  доступи до різноманітних грантів, проектів. В  нас, в Україні, чомусь думають, що з ЄС треба просто так брати гроші і не відпрацьовувати, треба навчитися брати гроші і відпрацьовувати їх. Крім інформаційної,  я думаю, що він буде виконувати ще прогностичну функцію. Не лише для Острозької академії, а й для рівнян, для підприємців.

Центр також може слугувати  академічною платформою для обміну студентами, клубом численних дискусій, що стосуються євроінтеграції  і майданчиком  для створення достойних проектів, куди можна буде інвестувати грантові кошти, розповідають представники Європейського Союзу. Загалом, Острозька академія має повне право організовувати роботу структури й проявляти  свою ініціативу, а закордонні партнери  обіцяють вишу допомагати в цьому.

Юргіс Вілчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні:

- Яка це допомога? Це допомога публікаціями, конкретними тренінгами  для координаторів центру, допомога у створенні заходів чи приводів інформаційних для центру. Таких центрів є вже 20 і кожен з них має свої цікаві підходи, пріоритети і я думаю, що Острозький центр теж визначиться,  які будуть його пріоритети.

Діяльність центру буде поширюватися не лише на Рівненську, а й Хмельницьку область, де ще немає подібної структури. Працівники вже консолідують зусилля та кажуть, що готові до плідної роботи. 

Андрій Рибак, керівник інформаційного центру ЄС на базі НаУ «Острозька академія»:

- Ми хочемо максимально  розширювати кількість інформаційних матеріалів, розрахованих на різні вікові групи, поширювати через соціальні мережі, ми хочемо активно працювати в школах багатьох населених пунктів, в тому числі й Хмельницькій області. І завжди будемо пам’ятати , що у нашій роботі,  що ми є науковий навчальний заклад – це наукові конференції, симпозіуми, вони теж будуть складовою роботи центру. Науковці,  які працюють, досліджують питання пов’язані з ЄС , однозначно будуть предметом нашої уваги.

Загалом, це не єдиний проект, який організовує представництво ЄС на базі Острозької академії.  Для молоді також діятиме Школа європейських студій, яка надаватиме глибші й ширші знання про Євросоюз та його стосунки з Україною. Нову інформацію можна буде почути і під час літературно-інформаційного заходу «Книжкова євротолока».  Всі події відбуваються в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» і спрямовані поширити європейські цінності та обізнаність пор Євросоюз у нашій державі.

Переглядів: 1683
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту