+380673870816 +380673870816

Про легалізацію зброї говорили на Рівненщині (ВІДЕО)

Чи готова Рівненщина до легалізації зброї? Думки з цього приводу сьогодні висловлювали під час  прес-конференції представники правоохоронних органів, продавці зброї, правозахисники. Нагадаємо, питання легалізації набуло актуальності після публікації відповідної петиції на сайті президента. 

Петиція про легалізацію короткоствольної вогнепальної зброї на сайті Глави держави зібрала 36 тисяч підписів. Це питання знову почали жваво обговорювати в українському суспільстві. Зокрема, власники магазинів зброї усіма руками за легалізацію.  Переконані, це в першу чергу захист, який потребує кожен громадянин і досвід інших країн це підтверджує.

Микола Ступак, член ВГО «Українська асоціація власників зброї», власник магазину зброї:

- Зброя – це не страшно. В тій же Молдові  її купують. Приходить людина, її перевірив той же продавець, через тиждень або відмовили, або дали. І одразу злочинність впала в половину. Чому ми так боїмося ? Не знаю. Але для цього треба цілий пакет законів. Його зараз відпрацьовують і я думаю,  що він буде прийнятий.

У доцільності прийняття таких ініціатив сумніваються правозахисники, адже на сьогоднішній день в Україні  право на вільне володіння зброєю ніхто не відміняв.

Юлія Щербяк, правозахисник ГО «Лекс-Форум»:

- Зброю можна отримати через відповідну дозвільну систему, яка відфільтровує людей, які мають судимість, залежність. І є певні обмеження щодо використання зброї  - використовувати її в межах оборони. Тому прийняття таких законопроектів не відповідає суспільному інтересу, а відстоює чийсь приватний інтерес легалізації  вже наявної у громадян зброї.

Рівненщина, як і вся Україна  не готова до легалізації зброї,  - вважають медики обласного центру психічного здоров’я населення. Вони занепокоєні тим, що вседозволеність може наробити чимало лиха.

Павло Шевчук, головний позаштатний нарколог області, завідувач організаційно – методичним консультативним відділом КЗ «Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення»:

- Уявіть собі, якщо хворому потрапить автомат і якщо потрапить карабін з одним патроном.  Готові наші люди психологічно? Ні. Ви подивіться, кожен день дивимося на ситуацію з бурштином. Уявіть той натовп і в ньому вогнепальну автоматичну зброю.

Лише за вісім місяців правоохоронцями було вилучено 35 одиниць нелегальної зброї. У міліції розповідають і про випадки використання вогнепальної, що привели до смертельних наслідків.

Сергій Омелянчук, старший інспектор сектора дозвільної системи ліцензування та державного охоронного нагляду УГБ УМВС:

- Отакий у нас приклад був у 2013 році, як громадянин Рівненщини, син підійшов до сейфа, взяв мисливську рушницю і здійснив собі постріл у голову. Потрібно привести в дію нормативні документи до цього закону, а тоді тільки здійснювати контроль за цими власниками.

Попри усі за та протии президент вже відреагував на електронну петицію на своєму сайті. Петро Порошенко повідомив, що для забезпечення ґрунтовного та всебічного розгляду цієї пропозиції потрібно провести засідання робочої групи Комісії з прав, свобод та обов'язків людини і громадянина. Також він  доручив залучити  автора петиції  до обговорення відповідних змін до Основного Закону.  

Схожі статті