+380673870816 +380673870816

Фермерам Рівненщини продемонстрували сучасні ноу-хау

Унікальну американську соєву жатку, високопродуктивну дискову борону французького виробництва, комплекс для посіву озимої пшениці. Цю та іншу сільгосптехніку продемонстрували рівненським аграріям під час науково-практичної конференції, що проходила у фермерському господарстві «П’ятигірське», що на Здолбунівщині.

«Наше господарство має цілий комплекс посівних та збиральних машин. Зокрема, нова жатка сої, аналогів якої немає на Рівненщині,  працює за допомогою механізму, принцип якого базується на повітрі. Так, під час збирання сої, у жатку задувається те насіння, яке випало. Завдяки цій технології мінімізуються втрати врожаю цієї культури», - розповів заступник директора господарства Юрій Казмірчук.

Також фермерське господарство має потужний елеватор. Він включає в себе три бочки по три тисячі тонн кожна. За добу елеватор може просушувати близько 400 тонн зерна кукурудзи. В близькій перспективі ще будуть побудовані і технічна база по ремонту техніки, та завод із виробництва брикетів із соломи, якими будуть обігрівати власне виробництво.

Господарство «П’ятигірське» входить до складу приватного підприємства «Автоленд». Воно займається ремонтом та постачанням техніки не тільки в межах України, але і за кордон – в Італію, Великобританію та США. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

[[textbanner]] 

«На Рівненщині фермерські господарства повинні модернізувати свої виробництва. Це потрібно, аби забезпечити якісніший посів, збирання та зберігання врожаю, максимально мінімізувати його втрати», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Розповіли аграріям й про особливості вирощування озимих зернових під час несприятливих погодних умов, які спостерігалися цього року на Рівненщині. «Сьогодні актуальною технологією є така, яка максимально зберігає вологість у ґрунті. Тож важливим є питання удобрення і вирощування високопродуктивних сортів озимих культур. Крім цього потрібні і стимулятори росту, і мікроелементи», - акцентувала заступник директора Інституту сільського господарства Західного Полісся Людмила Лукащук.

У ході конференції аграріям також розповіли про державну програму підтримки сільгоспвиробників, зокрема про механізм відшкодування відсоткової ставки по кредитах, у тому числі й на сільгосптехніку.

Як розповів голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, фермерське господарство «П’ятигірське» - одне із найбільших підприємств Здолбунівщини, що обробляє близько 1300 гектарів ріллі. А загалом у районі працює 15 сільськогосподарських підприємств, які обробляють більше ста гектарів землі та 56 дрібних фермерських господарств. Усі вони виробили продукції на понад 70 мільйонів гривень. І цим самим забезпечили 3 місце Здолбунівського району у загальнообласному рейтингу.

Схожі статті