+380673870816 +380673870816

Громадянська мережа «ОПОРА» оприлюднила перші висновки передвиборчої кампанії на Рівненщині (ВІДЕО)

Розповіли вони про фіксовані порушення, роботу територіальних виборчих комісій та особливості проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах нашої області. 

Місцеві вибори у жовтні, а політична гонка стартувала раніше визначених термінів. Про це свідчить наявність зовнішньої політичної реклами, агітаційних наметів та чимало іншого, кажуть фахівці. Потенційні кандидати та політичні партії своєю креативністю випереджають один одного. За дослідженнями представників «ОПОРИ»,  вони зафіксували чимало порушень. 

Анатолій Бондарчук, координатор виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» у Рівненській області:

- Були зафіксовані такі випадки, коли на платіжних документах вивіз побутових відходів в серпні 2015 року на зворотній стороні був зображений логотип партії «Батьківщина». Такі листівки отримали мешканці Здолбунова. Далі ми бачили такі випадки, коли в поштових скриньках мешканці Північного отримували листівки від потенційного кандидата, де містилась інформація про його приймальню та контактний телефон. 

Розповіли  представники громадянської мережі і про виборчу благодійність та матеріальну технологію стимулювання виборців. 

Анатолій Бондарчук, координатор виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» у Рівненській області:

- Це фактично ті дії, які мають ознаки підкупу виборців, але до моменту реєстрації кандидата ці дії не можуть вважатися підкупом виборців, але після того, як кандидат буде зареєстрований, такі дії будуть розцінюватися як непрямий підкуп виборців. 

Зважаючи вже на суттєві порушення передвиборчої  агітації, правоохоронці області просять всіх кандидатів ознайомитися зі статтями законів, у яких говориться про правопорушення передвиборчого процесу. 

Олег Левко, заступник начальника Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області:

- Це статті 212 зі значком сім, тридцять, це адміністративна діяльність щодо порушення виборчого процесу , а також і кримінальна відповідальність згідно Кримінального Кодексу України, статей 157-158 частини  2, 3, 4 і стаття 159. 

Також під час прес-конференції розповіли і про готовність виборчих комісій, зараз їх  369.  Як зазначають фахівці, змінився і порядок обміну інформацією з центральною виборчою комісією, порівнюючи з 2010 роком. 

Василь Курилас, заступник голови обласної виборчої комісії:

- Зараз зв'язок відбувається через відділи ведення реєстру виборців, а також через районні державні адміністрації та обласну. Вся інформація надходить виключно через ці установи. Скажу, що є певний недолік, тому що відповідно є певна технологічна затримка тих чи інших постанов ЦВК.

Розповіли спеціалісти і про те, як будуть проходити вибори в п’яти об’єднаних територіальних громадах.

Василь Курилас, заступник голови обласної виборчої комісії:

- Відмінностей суттєвих від виборів у сільській раді, які об’єдналися і не об’єдналися, немає. Норми закону ті ж самі. Однак після встановлення результатів голосування, підсумків і після того, як громада збереться на першому засіданні, вони можуть визначити в які села їм потрібні старости. І після того ЦВК ВР будуть проводити вибори старост у села, які входять до об’єднаних територіальних громад.

Як повідомили фахівці, наразі в області немає жодного зареєстрованого кандидата на місцеві вибори. 

Схожі статті