+380673870816 +380673870816

Вуличне волонтерство у Рівному: допомога нужденним чи шахрайство? (ВІДЕО)

Вуличне волонтерство… Нова форма допомоги нужденним чи черговий вид шахрайства? Однозначної відповіді на це питання немає. Адже збирають кошти на вулиці як благодійники, аби допомогти тій чи іншій людині, так і аферисти задля власної наживи. То ж як відрізнити добрий намір від злого помислу, намагались розібратись місцеві активісти, правоохоронці та представники органів влади. 

Збір грошей просто неба вже став звичним явищем. Волонтерів зі скриньками можна зустріти у супермаркетах, посеред дороги або у громадському транспорті. Місцевий активіст Олександр Петровський почав ще з літа фотографувати та знімати на відео волонтерів, які викликали своїми діями в нього сумнів. Чоловік зазначає, що більшість рівнян байдуже ставляться до того, куди насправді піде їх пожертва, адже у маршрутках, волонтери проводять збір коштів у проміжках між зупинками, далі пересідаючи на інші маршрути. 

Олександр Петровський, активіст ГО «Народний контроль»:

- У вас є від 30 секунд до двох хвилин, аби розібратись, що це за організація, на що вони збирають та як витрачають ці кошти. Цього часу людям мало, аби розібратись у сфері, в якій вони не обізнані.

В ідеалі благодійні фонди мали б звернутись до управління транспорту за дозволом на збір коштів у громадському транспорті та заключити відповідні угоди про співпрацю з перевізниками. В інакшому випадку активіст закликає водіїв не пускати волонтерів до салону. Проте, в управлінні транспорту кажуть, що це лише створить додаткові незручності та осуд з боку пасажирів.

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту і зв’язку м. Рівне:

- Водій автобуса найперше відповідає за життя та здоров’я пасажирів, а також пішоходів. Тому покинути кермо і ходити по салону і виштовхувати або забороняти діяльність волонтерам не дуже просто.

У Рівному нині діє 124 благодійні фонди, які є не прибутковими організаціями, а відповідно і не сплачують податків, проте це не звільняє їх від обов’язків вести бухгалтерську звітність, зазначають представники податкової.

Ірина Матвійчук, начальник відділу комунікацій ДПІ м. Рівне:

- Суб’єкт господарювання, аби розмістити скриньку, має дотримуватись норм касової дисципліни. Необхідні відповідні акти та звіти, це ті документи, які підтверджують факт виїмки тих коштів.

За даними правоохоронців, заяв щодо підозрілих волонтерів до них жодного разу не надходило, натомість вже неодноразово звертались до них рівняни з приводу неповнолітніх зі скриньками.

Олег Левко, заступник начальника  Рівненського МВ УМВС:

- Самих заяв і повідомлень щодо можливих неправомірних зборів коштів не надходило. А щодо збору коштів неповнолітніми особами, то таких повідомлень за 2014 рік було 13, за цей 7. За цими фактами було складено протокол про адміністративне правопорушення, це не виконання батьками або особами, що їх замінюють обов’язків щодо виховання дітей. Дані матеріали були скеровані до суду.

Один з представників благодійної організації, що потрапила в поле зору громадських активістів, зазначив, що їх організація працює нещодавно і для виготовлення ряду необхідних документів вони не мають ні грошей, ні часу. Порадив Максим Кривчук спершу звернути увагу на заїжджих волонтерів.

Максим Кривкук, співзасновник БО «Разом до дії»:

- Львівські приїжджають, то вони на цьому мають бізнес конкретний. Ми з ними постійно сваримось, бо вони кажуть, що ми їх територію займаємо. То займайтесь тоді усіма фондами, а не лише нами. Більше мені немає що сказати. Ось є акти, є документи. 

Суть проблеми полягає у тому, що нині діяльність вуличних волонтерів взагалі ніяк  законодавчо не врегульована. То ж шахраї цим користуються. Затримати на вулиці підозрілого волонтера мають право лише правоохоронці. Проте,  якщо ви такого і побачите, то мало ймовірно, що він добровільно буде чекати з вами приїзду міліції.  

Схожі статті