+380673870816 +380673870816

У Рівному громадська ініціатива «Підвези іншого» розширює свої можливості (ВІДЕО)

Участь в такому проекті тепер братимуть і люди з обмеженими можливостями, незрячі та слабозорі. Підвезти їх може кожен небайдужий водій, головне придивлятися якого кольору табличку вони триматимуть в руках. 

Самостійно пересуватися містом Олександру вкрай важко, допомогу  надають друзі чи знайомі. Громадським транспортом  чоловік рідко користується, бо це незручно, єдиний вихід – таксі.

Олександр Бузна, інвалід по зору:

- Добираюся своїми силами. У нас є супровід. А коли немає супроводу, то я знаходжу інші методи. Викликаю таксі, прошу водія, щоб він мене посадив, підвіз до під’їзду й далі я сам собі піднімаюся. Звісно, це складно, але можливостей інших немає.

Допомогти таким людям з обмеженими можливостями покликана громадська ініціатива «Підвези іншого». Відтепер не просто всі охочі рівняни, а й особи, що мають проблеми із зором зможуть долучитися до проекту. Правила лишаються ті ж, розповідають ініціатори  – людині потрібно мати при собі картки 5 кольорів, що символізують умовні зони міста. Зелений – це  Ювілейний, жовтий – Північний, червоний – Басів Кут, синій – автовокзал та  білий – центр. 

Анна Махно, автор ідеї «Підвези іншого»:

- Виготовили й будемо виготовляти такі спеціальні таблички різного кольору, які означають райони міста, щоб водій бачив, що перед ним стоїть людина  незряча, збоку ми наклеїли позначку у вигляді  окулярів.

Картки ці намагаються зробити зручними й для слабозорих чи незрячих, аби ті не плуталися в кольорах та назвах.

Ніна Асєєва, член громадської організації «Генерація успішної дії»:

- Є люди, які втратили зір, вони не завжди знають шрифт Брайля. Ми для них позначаємо певним знаком, наприклад – білий – одна шести крапочка. Для Брайля пишемо колір білий і пишемо район, який він означає, тобто центр.

Проте, чи набуде ініціатива популярності залежатиме й від водіїв. Ми проводимо свій експеримент. Олександра із зеленою карткою просимо стати в центрі міста, де найбільший потік машин й спостерігаємо за реакцією водіїв. Через сім хвилин зупиняється авто, водій люб’язно погоджується підвезти пішохода.

Люфт:

- Людина, видно, що не бачить, то треба підвести. То я думав, що перейти дорогу людина хоче. Готовий долучатися до такої акції. Немає питань, я ж зупинився.

Таким чином Олександр успішно дістався до  назначеного місця, зекономивши кошти на таксі. Загалом, громадську ініціативу «Підвези іншого» ініціатори хочуть максимально популяризувати в місті. До проекту долучаться рівненський міськвідділ міліції, щоб патрульні машини підвозили пішоходів, перемовини ведуть і з автомайданівцями.

Схожі статті