На Рівненщині працює Greenpeace

На Рівненщині працює Greenpeace

У Рокитнівському районі на Рівненщині працює дослідницька група Greenpeace International. Представники організації моніторять наслідки Чорнобильської катастрофи. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Проводиться відбір проб молока та іншої сільськогосподарської продукції для подальшого аналізу на вміст радіоактивних речовин. Також відбуваються зустрічі із керівництвом району та місцевими мешканцями, під час яких обговорюють питання, пов’язані  з проживанням на забрудненій території. Результати проведеної роботи оприлюднять весною наступного року.

Представники дослідницької групи на Рівненщині працюють вдруге. Перше дослідження проводилося у 2011 році.  «Тоді вперше організація проводила дослідження в трьох областях - Рівненській, Житомирській та Київській. Воно не є глобальним. Ми просто знаємо про цю проблему і хочемо, щоб про неї знали прості українці, а не тільки фахівці», –  зазначає старший науковий співпрацівник Дослідницьких Лабораторій Грінпіс Інтернешенал  Ірина Лабунська.

«У деяких районах Рівненської області вміст радіоактивного речовин пов’язано з тим, що цей регіон характеризується дуже складним типом грунтів. Такі торф’яники мають високий коефіцієнт переходу радіоцезію до рослин з ґрунту», – відмітила Ірина Лабунська.

Переглядів: 945
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту