Рівненська влада консультуватиметься з громадою за Законом

Рівненська влада консультуватиметься з громадою за Законом

Представники ОБСЄ, Кабміну та Мін’юсту завітали на Рівненщину, аби разом з громадськістю обговорити проект закону «Про публічні консультації». Йдеться про широке залучення громадськості до прийняття управлінських рішень із широким обговоренням.

«Нам дуже цікава думка усіх сторін, на яких вплине закон – представників влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Це треба, аби закон діяв, а не існував лише на папері», - наголосила заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Кабміну Наталія Окша.

За її словами, сьогодні виконавчою владою за місяць проводиться близько 450 консультацій з громадськістю. Це не мало. Разом з тим, ефективність цього процесу не достатня. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Експерт ОБСЄ, представник Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба впевнений, що консультації з громадськістю в Україні потрібно зробити обов’язковими, адже це елемент демократичної держави: «Новий законопроект, який наразі проходить обговорення, дасть змогу громадськості реально контролювати і впливати на рішення місцевих органів влади».

«Громадськість, зокрема, Громадська Рада і зараз активно долучається до формування рішень в Рівненській ОДА. Проте це скоріше має декларативний характер. А вже після прийняття закону «Про публічні консультації» це буде обов’язком влади – враховувати пропозиції громадськості», - зазначив керівник апарату Рівненської облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

Так, після прийняття документу обов’язково буде публікуватися звіт про надходження та врахування пропозицій від громадян, а також інформація про те, чому були відмови. Так, у разі недостатнього громадського обговорення рішення може бути скасоване.

 

«Рівненська ОДА не мало робить у напрямку співпраці з громадськістю. І в напрямку проведення публічних консультацій, впевнений, ми будемо одними з перших. Ми спільно маємо зробити усе, аби цей Закон діяв не лише на папері», - підсумував Олександр Корнійчук.

Присутні проаналізували кращий зарубіжний досвід та українське законодавство щодо проведення консультацій, зібрали кращі пропозиції до законопроекту «Про публічні консультації». Його планують винести на розгляд парламенту та ухвалити через рік. Проект закону розміщений на сайті «Громадянське суспільство і влада».

Участь у круглому столі взяли представники влади та громадські активісти із Рівненщини, а також Хмельницької, Житомирської та Донецької областей.

Переглядів: 762
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту