+380673870816 +380673870816

Рівняни вчитимуться ефективно заощаджувати на платіжках за використання енергоресурсів (ВІДЕО)

Міська влада Рівного давно розглядає проблему енергоефективності як пріоритетну. Для того, аби прості мешканці міста охочіше залучались до муніципальних програм спрямованих на її вирішення, в Рівному стартують Дні сталої енергії.

Міська влада допомагає рівнянам економити. За декілька років з бюджету було виділено колосальні кошти, аби жителі багатоповерхівок могли заощаджувати на опаленні, тим самим зменшуючи залежність від блакитного палива.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Всього в сферу влито 38 мільйонів, з них 80%  - це міські кошти. Ось ОСББ «Дружба» по споживанню це вже європейський рівень. Там є індивідуальне опалення і будинок повністю утеплений. Такий самий будинок «Маяк», «Учитель», «Газда», «Орбіта». Навіть все перерахувати не можу, це все робилось за останні роки з допомогою Муніципальної програми сталого розвитку.

За допомогою Муніципальної програми сталого розвитку чимало ОСББ Рівного вже мають суттєве зниження використання енергоресурсів. Так, до прикладу, ОСББ «Учитель» з 2011 по 2015 роки скориставшись муніципальною програмою зробило утеплення будинку, де внесок громади становив 45 тисяч, а міста 150, капітальний ремонт фасаду, де внесок муніципалітету становив майже 200 тисяч, а мешканців близько 60, на капітальний ремонт ліфтів за програмою було залучено 136 тисяч бюджетних коштів та 45 тисяч від громади. За словами експертів, брати приклад з таких будинків мають і інші ОСББ. Адже енергонезалежність в Україні сьогодні дуже важлива.

Дмитро Леськів, експерт з енергозбереження Асоціації  «Енергоефективні міста України»:

- На опалення в будинках ми в рази перевищуємо аналогічне споживання в європейських країнах. В нас, наприклад, 300-350 кВт-год на квадратний метр в рік, а в Німеччині 70-80 Квт-год на квадратний метр в рік.

Також подбала міська влада і про те, аби ті будинки, які не створили ОСББ, також мали можливість утеплитись та заощаджувати на опаленні, впровадивши програму співфінансування 50/50. Враховуючи те, що Уряд вимагає зменшити споживання енергоресурсів, Володимир Хомко дивується, чому подібні програми досі не реалізовуються на державному рівні.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Мені незрозуміло, чому Уряд не може зробити таку ж програму. Зараз є програма, яка фінансується через три банки. Це дуже важко і довго оформити. Програма має бути проста і надійна, як наша, коли написав заяву, тоді й отримав гроші. Повинно бути так, що коли людина вкладає гривню в термомодернізацію, то також гривню вкладає і Уряд, і місто. Має бути дуже просто, заповнили документи, отримали гроші, осінню перевірили на що їх витратили.

Аби привернути увагу людей до необхідності енергонезалежності у місті з 16 по 19 вересня проходять Дні сталої енергії, в рамках яких рівнянам будуть проводити різноманітні тренінги та семінари, показувати фільми, а також влаштовувати акції та виставки. 

Схожі статті