+380673870816 +380673870816

У Рівненському краєзнавчому музеї провели круглий стіл, присвячений 70 річниці завершення Другої світової війни (ВІДЕО)

Війна у долях непересічних особистостей. У Рівненському краєзнавчому музеї провели круглий стіл, присвячений 70 річниці завершення Другої світової війни. Тут розповіли про тих героїв з Рівненщини, котрі стали вимушеними жертвами  кривавих подій, втім їхні імена стали відомими лише сьогодні. 

Однією із найболючіших ран людства ХХ століття була Друга світова війна. І цього року Україна відзначає ювілей – 70 річницю завершення тих скорботних подій. Саме у цей день дослідники історії Рівненщини зібралися разом, аби з’ясувати причини, які ведуть до народного кровопролиття і згадати ті постаті, які свідомо чи несвідомо стали її жертвами. А в умовах тієї війни, яка сьогодні триває на Сході України, такі заходи важливі, - переконаний директор Рівненського краєзнавчого музею Олександр Булига, адже потрібно засвоювати пройдені уроки, аби історія не повторювалася. 

Олександр Булига, директор Рівненського краєзнавчого музею:

- Україна завжди була в епіцентрі війни, як і Другої світової війни, так і тої війни, яка сьогодні роздмухується. І тому, звичайно, кому як не нам, історикам, дослідникам, проникати в глибину причин тих подій, досліджувати їх перебіг, а також показувати тих людей, які були причетні до тих подій.

Відомо, що Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Втім якою ціною? Ця війна забрала понад 8 мільйонів життів. Історик Андрій Жив`юк зазначає, що як і під час Другої світової війни, сьогодні Україна несе непоправні людські втрати. 

Андрій Жив`юк, історик:

- Фактично зараз ми живемо в умовах війни. І багато людей по-різному знаходять себе в цих умовах,  і проявляють себе по-різному, і складаються їхні долі по-різному. І часом ми їх втрачаємо, вони десь зникають безвісти і потім ми не знаємо, де і що з ними сталося. Така сама трагедія мільйонів людей – це була Друга світова війна.

Про загиблих у кривавих війнах та ціну свободи України варто знати та пам’ятати повсякчас, - переконані науковці. 

Схожі статті