+380673870816 +380673870816

Псевдоволонтери орудують у рівненських маршрутках (ВІДЕО)

Псевдоволонтери. Останнім часом збирання грошей на ті чі інші потреби стало дуже популярним. Благодійні фонди по усій країні почали рости, як гриби після дощу. Не виключенням є і наше місто. Якщо раніше скриньки для пожертв можна було зустріти у кафе та інших закладах, де збираються люди, то віднедавна почали ходити  волонтери і у  громадському транспорті. Ми зустрілись  з місцевим активістом, котрий декілька разів знімав на камеру розмову  з підозрілими волонтерами. Свої матеріали він передав нам. 

Олександр Петровський, активіст Громадського руху "Народний контроль Рівненщини" вже декілька місяців поспіль знімає на камеру волонтерів, які у маршрутках збирають кошти на різні потреби. Ось, наприклад,  дівчина, представниця львівського фонду «Люди сильні духом», просить допомогти фінансово хворій дитині. Проте, коли Олександр попросив у неї ряд нотаріально завірених документів, що підтверджують її право на збір коштів, дівчина не змогла їх надати. Як і представитись взагалі.

Люфт:

- Ти хто така взагалі?

- А вас хай не цікавить, хто я така.

- Ти повнолітня?

- Ні, я не повнолітня, але в мене є дозвіл від батьків.

А ось відео зняте у Львові місцевими активістами. Тут та сама дівчина знову збирає кошти, тільки вже каже, що дозвіл від батьків їй не потрібен, адже вона сирота.

Люфт:

- Треба їхнім батькам подзвонити і хай забирають своїх неповнолітніх дітей.

- Моїм батькам ви не подзвоните, бо я сирота.

- Ти сирота?

- Так.

Зрештою дискусія в маршрутці закінчується сльозами.

Люфт:

- Неповнолітня без документів збирає на якийсь фонд,який навіть не в Рівненській області.

- Ви до дівчини домахались за якусь фігню.

Олександр Петровський, активіст Громадського руху "Народний контроль Рівненщини":

- Видно було, що вона не місцева. Вона не може волонтерствувати,адже їй потрібні гроші,  аби сюди приїхати, щось їсти, десь жити. Тобто вона вже не є волонтером, вона знаходиться на роботі.

А ось цей волонтер з фонду «Батьківщина» збирає гроші на реабілітаційний центр для дітей, який має відкритись у Львові. Загалом потрібно їм 150 тисяч гривень. 

Люфт:

- Скажи, а ваша організація сама відкриє центр?

- Ні, відкриває його товариство «Довіра». Це батьки хворих діток.

А 150 тисяч на що потрібні?

- На ремонт. В нас є кошторис, це на внутрішні роботи.

У хлопця є при собі всі необхідні документи. Тому люди щедро жертвують на хворих дітей. Проте, Олександра заацікавило, скільки цих коштів перераховано на центр. Ось фрагмент телефонної розмови з керівником центру. Як виявилось, за декілька місцяів збору пожерт волонтери їм перерахували лише декілька тисяч гривень.

Люфт:

- Вони мені дали чеки. Там близько 6 тисяч за увесь цей час.

Проте, згодом жінка додала, що волонтери також пообітцяли дати кошти для поїздки дітей в Одесу на море. За словами директорки, вона вдячна за будь-яку допомогу, а контролювати скільки збирають грошей волонтери,  вона не хоче. Як стверджує Олександр, активіст Громадського руху "Народний контроль Рівненщини", здійснити такий контроль дуже складно.

Олександр Петровський, активіст Громадського руху "Народний контроль Рівненщини":

- Коли я попросив його деякі документи і почав розпитувати, то хлопець розгубився.  Я також спитав, де вони звітуються, чи є в них сайт. Хлопець сам не знав назву сайту свого фонду. Він подзвонив до директора свого і той сказав. Коли я зайшов на той сайт, там було пусто. Ніякої звітності. Лише телефони і назва фонду. Це не добросовісно, як мінімум.

Як з’ясував Громадський рух "Народний контроль Рівненщини", ці два не місцеві фонди, навіть не погодили свою роботу зі збору коштів в маршрутках з Рівненським управлінням транспорту та зв’язку. Зрештою давати пожертву чи ні, це особистий вибір кожного. Проте, якщо у вас виникають якісь сумніви, не соромтесь попросити у волонтерів відповідні документи. 

Схожі статті