+380673870816 +380673870816

У Рівному розповіли як побудувати бізнес нової країни разом (ВІДЕО)

Будуємо бізнес нової країни разом. Конференція під такою назвою об’єднала представників влади та бізнес спільноти. Учасники обговорили питання розвитку нової економічної стратегії у нашій державі та створення  інструментів задля впровадження змін. Серію таких зустрічей організовують  представники  ділового тижневика «Бізнес» спільно з Українською Бізнес Асоціацією та «Укрексімбанком». 

Економіка України потребує реформацій, нових креативних підходів та об’єднання зусиль бізнес спільноти заради позитивних зрушень. В цьому переконані організатори конференції під назвою «Будуємо бізнес нової країни разом». На  діалог вони запросили представників влади, економістів, фінансистів. Розповідають, що нині нам вкрай важливо не конкурувати між собою, а консолідувати ідеї та зусилля.

Володимир  Чеповий, шеф-редактор газети «Бізнес», генеральний директор видавництва «Бліц-інформ»:

- Навчитися забувати про конкуренцію і грати в додатковість. Це нова функція. Так, як ми були на Майдані, як ми здобули велику перемогу українського народу, так само нам треба навчитися новій економіці. Сьогодні ми покажемо деякі нові ресурсні можливості для малого і середнього бізнесу. Не можна сказати, що ми пишаємося такими новими супер можливостями, але вони нові. І наше завдання поділитися такою інформацією. Це буде ділитися і бізнес спільнота,  і державний банк, і влада.

Чи не найбільше підтримки нині потребує такий вразливий у нашій країні малий та середній бізнес.  Саме цей соціально-економічний фундамент ми повинні зміцнювати, вважають фахівці «Укрексімбанку». І досвід європейських країн  тут стане в нагоді.

Владлен Дєдков, керівник управління малого та середнього бізнесу АТ «Укрексімбанк»:

- Потрібно рухатися в цьому напрямі, спрощувати процеси, зближуватися з державою. На прикладі тої ж Франції,  Англії, де фактично 20-30 % державного бюджету реалізується в співпраці з малим та середнім бізнесом. Ми можемо зайти на державні сайти й побачити контракти, через які реалізовуються державні програми, до яких може підключитися будь-яка компанія, яка відчуває в собі сили та можливості і знає, що 60 % кредитів для отриманих програм може бути компенсовано за рахунок держави. Багато є технологій, з яких ми можемо брати приклад.

Прислухалися до порад фахівців представники місцевої та обласної влади. Так,  на Рівненщині в наступному році може почати діяти програма з відшкодування відсотків у кредитах  за впровадження інвестиційних проектів. Також у місті нині активно планують реалізовувати енергозберігаючу програму.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми хочемо започаткувати програму утеплення будинків. Тут колосальний шматок роботи, але не дає законодавство почати справу. Скільки робочих місць можна створити в Рівному. Не можемо зрушити законодавство й започаткувати свій бізнес.

Загалом, всі цінні ініціативи та ідеї організатори намагаються брати на озброєння. Так, після Євромайдану близько 2 тисяч експертів розпочало роботу над новою концепцією розвитку нашої держави, згодом проект презентували Президенту України, дещо навіть вдалося втілити в життя. Нині ж експерти продовжують шукати джерела реалізації задумів та намагаються залучити до концепції якомога більше людей.

Сергій Опря, уповноважений член Наглядової ради:

- Перше, це зацікавлення підприємців. Друге, це те, що може об’єднати всіх українців. Третє , це те, яким чином рухатися далі. І четверте, це те, що ми з Українською Бізнес Асоціацією співпрацюємо вже більше півроку, їздимо по всій Україні і проводимо такі зустрічі для того, щоб можна було залучити інвестиції в регіони, щоб можна було показати привабливість кожного регіону.

Результати таких зустрічей та обговорень відчутні, - розповідають організатори. Так, в Черкаській області після плідної комунікації вирішили провести інвестиційний форум. Захід відбуватиметься вже в наступному місяці, в столиці.

Схожі статті