+380673870816 +380673870816

У Рівному хочуть контролювати механізм збору та використання благодійних внесків за медичні послуги (ВІДЕО)

Так, громадська організація  «Інститут аналітики та адвокації» у партнерстві з фондом «Відродження» провели  дослідження обсягів коштів, які збирають та використовують у благодійних фондах Рівного. Загалом, в рамках проекту активістам вдалося промоніторити 12 міст України. 

Громадські діячі  промоніторили діяльність благодійних фондів 6 медичних закладів Рівного. Загалом, за 2013 рік їм вдалося зібрати з рівнян 16 мільйонів гривень благодійних внесків. Проте, скільки з цих коштів було витрачено на покращення умов лікарень, точної інформації ніхто надати не може, адже фонди не зобов’язані звітувати про це. 

Олексій Сердюков, програмний директор ГО «Інститут аналітики та адвокації»: 

- Дослідженням були встановленні цифри, вони відрізняються. Тобто грошей у фонди заходить більше, ніж витрачається на цільові потреби, але ми не можемо сказати, що ці гроші вкрали. Взагалі, система є дуже неврегульованою і наша мета її саме врегулювати.

Громадські активісти хочуть зробити діяльність благодійних  фондів максимально прозорою,  аби викорінити корупцію,  зловживання  в цій системі та недофінансування галузі охорони здоров’я.  

Юрій Лазаревич, голова правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- Мені хочеться наголосити, щоб ці благодійні внески все таки були добровільними. Але також, щоб громадяни допомагали нашій охороні здоров’я. Ми хочемо врегулювати ці відносини «фонди-лікарні», щоб ці кошти були прозорими. Тому  хочеться напрацювати нормативну базу, накази по управлінню охорони здоров’я.

В обласному управління охорони здоров’я  сподіваються, що нові реформи в системі медицини змінять цю ситуацію.

Юрій Осіпчук, начальник Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА: 

- Я надіюся і зміни в Конституції будуть, зміни в статусі закладів. І ми зможемо кошти отримувати від пацієнтів на пряму, без посередників. Ми б могли це й зараз отримувати, але тут казус, якщо ми кошти отримуємо на казначейський рахунок, то ми їх більше не отримуємо вже ніколи. Тому коли буде автономізація, буде можливість відкривати в комерційних банках і тоді вже не буде можливості якимось чином не відзвітуватися за ці кошти.

Правозахисники ж попереджають, люди, які звертаються в медзаклади, мають право заплатити благодійний внесок лише тоді, коли їм буде надана та чи інша послуга і коли вони будуть задоволені результатом обслуговування.  

Схожі статті