+380673870816 +380673870816

Учні Рівненщини у школах навчатимуться 12 років (ВІДЕО)

 

Відсидіти 12 років. Діти, які підуть в школу в 2016 році, будуть закінчувати 12 класів. Саме такий термін навчання відповідає європейській та міжнародній практиці. Про це заявив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.  

До школи Артем піде лише через два роки і згідно нових правил, навчатиметься за іншою системою – закінчуватиме 12 класів. До таких нововведень в освіті мама Артема ставиться лояльно. Переконана, що нові підходи потрібно спочатку спробувати на практиці.

Катерина, мама:

- Зараз скептики можуть сказати, що це залежить від дитини. Можна і за 10, і за 11 років освоїти знання. Діти випускаються із золотими медалями і не потрібно сидіти 12 років за шкільною партою, втрачаючи фактично рік, який можна витратити на університет. Але знову ж таки, якщо розцінювати, що при цьому навчальна програма буде краще засвоюватися дитиною, то я тільки за. Я не буду протестувати, що цього не потрібно. Це треба спробувати.

Подовження шкільного навчання освітяни пояснюють іноземним досвідом: в Європі 12-річна освіта є в більшості держав, в 45 країнах світу діти навчаються в школах і по 13 років. Крім того, кажуть, в 11-літню програму складно вмістити всі необхідні знання, а новими підходами освітяни хочуть, навпаки розвантажити учнів.

Святослав Сидорук, начальник відділу управління освіти і науки РОДА:

- Не секрет, що дітям дійсно не просто оволодіти тим об’ємом матеріалу, який стиснули в 11 років. Позитивним моментом є те, що діти впродовж довшого періоду будуть задіяні у навчальному процесі, а це, як показує практика іноземних країн, позитивно впливає на зменшення і злочинності.


Такі нововведення мають як позитивні сторони, так і складнощі, - зізнаються в обласному управлінні освіти і науки.

Святослав Сидорук, начальник відділу управління освіти і науки РОДА:

- Наприклад, у нашій області більше 50 закладів на сьогоднішній день мають двохзмінне навчання, а перехід на 12-річний термін потягне за собою збільшення учнівського контингенту, а якщо в нас, в закладах освіти області, навчається більше 144 тисяч учнів, то це ще на тисяч 15 -20 учнів збільшиться. І особливо у тих школах, де є друга зміна виникне потреба у розширенні приміщень, будівництві приміщень.

У Рівненському навчально-виховного комплексі №12 кажуть, готові вчитися і на рік більше, проте, головне тут не час, а самі навчальні програми. Педагоги прагнуть, щоб їх максимально адаптували до європейського зразка й звернули увагу на профільне спрямування.

Вікторія Лагодюк, директор НВК №12:

- Те, що я знаю і як я собі уявляю 12-річну освіту, то це освіта, яка б дала дитині вподовж навчання у школі отримати профільні знання. В плані отримання робітничих професій. І я знаю, що в місті обговорюють питання створення навчальних закладів, на базі яких діти б отримували робітничі професії. І це дуже корисно. З іншого боку, школа в моєму розумінні, це навчання у класах поглибленого вивчення окремих предметів, фундаментальних наук.

В Міністерстві освіти ж запевняють, що перехід на нову систему навчання відбуватиметься поступово. За цей час хочуть встигнути покращити матеріально-технічне забезпечення та кадровий склад навчальних закладів, аби 12 років навчання дійсно з користю пройшли для учнів.

Схожі статті