+380673870816 +380673870816

Рівненщина: В Острозі відкрилася виставка весільних суконь

У Музеї книги і друкарства комунального закладу «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської обласної ради відбулося відкриття виставки «Жіночий весільний костюм ХІХ-ХХІ ст.», присвяченої історії та моді весільних суконь. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Експозицію створено в рамках спільного з Нетішинським міським краєзнавчим музеєм виставкового проекту «Осанна жінці». До створення виставки було залучено колекції комунального закладу «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської обласної ради, Нетішинського, Волинського, Рівненського краєзнавчих музеїв, в тому числі знаменитий серпанковий одяг Рівненського Полісся, весільні сукні різних років з острозьких та рівненських родин.

Завідувач музею Світлана Позіховська розповіла про експоновані весільні костюми кожного століття, їхні особливості та символіку. За її словами, вважалося, що для щасливого подружнього життя наречена в день обряду мусить мати при собі 4 речі: щось нове, старе, синє і позичене, про символічне значення яких ви дізнаєтесь, коли відвідаєте виставку. Також у весільному обряді вагомий зміст мало не лише вбрання наречених, а й костюми весільної свахи та коровайниці. Усі могли сповна насолодитись прекрасним українським костюмом весільної свахи, який надав Волинський музей.

[[textbanner]]

Не менш цікавою є історія весільної сукні білого кольору, які також були представлені на виставці. Вперше вона з’явилась у Франції в 14 ст., а традицію білосніжного плаття нареченої започаткувала англійська королева Вікторія. З тих пір Європа надає перевагу білому вбранню нареченої, хоча, за словами Світлани Позіховської, найостанніший модний тренд – коротка весільна сукня будь-якого яскравого кольору. 

– Запрошуємо усіх охочих поринути у весільну атмосферу, яка поєднала в собі символічне багатство минулого та вишуканість й елегантність сучасного. На мою думку, виставка «Жіночий весільний костюм ХІХ-ХХІ ст.» – це серпанково-вишиване-мереживне диво, – поділився враженнями заступник директора з наукової роботи комунального закладу «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської обласної ради Микола Манько.

Схожі статті