+380673870816 +380673870816

Рівнянам варто стерегтися ос, шершнів та бджіл (ВІДЕО)

Обережно бджоли! Хоча ці літаючі комахи і не є агресивними, проте, хоча б раз на рік чи не кожного вони або шершні чи оси кусають.

Серед ос, шершнів та бджіл своє жало в тілі після укусу залишають лише останні, адже мають зазубрини на ньому. Жало бджоли лікарі рекомендують витягувати якнайшвидше. Адже після укусу воно продовжує виділяти токсини.

Олег Бортнік, начальник медичної служби ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Знайшовши жало обережно видаліть його разом з отруйним мішечком, підчепивши нігтем, а краще пінцетом або голкою. Для полегшення болю потрібно покласти шматочок цукру, що витягує отруту з ранки та перешкоджає розвитку набряку. При загальній токсикації, аби вповільнити всмоктування отрути на місце набряку слід покласти грілку з холодною водою або рушник змочений в холодній воді.

Алергічна ж реакція від укусу ліквідується прийомом будь-якого антигестамінного препарату, якщо ж алергія гостра, то необхідно прикласти холодну грілку до місця укусу та прийняти 20-25 крапель «Кордіаміну». Проте, при розвитку анафілактичного шоку, перераховані заходи вже не допоможуть.

Олег Бортнік, начальник медичної служби ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Потерпілого слід вкрити, обкласти грілками з теплою водою, дати 1-2 таблетки «Димідролу», 20-25 крапель «Кордіаміну» та терміново викликати швидку медичну допомогу. У важких випадках, коли у потерпілого зупинилось серце та припинилось дихання, потрібно зробити серцево-легеневу реанімацію.Тобто штучне дихання і закритий масаж серця.

За своєю природою бджоли не є агресивними, тому їх напади в більшості випадків ненароком провокує сама людина. То ж фахівці радять не ходити босоніж біля квітуючих рослин, не залишайте рештки ароматної їжі на відкритій місцевості, а в разі, коли комаха летить прямо на вас, не відмахуйтесь від неї руками, натомість краще обережно відійдіть у бік.

Схожі статті