+380673870816 +380673870816

Вантажівку перегною привезли жителі Грушвиці під офіс агрофірми, яка обробляє поля поблизу їх села (ВІДЕО)

В креативний спосіб жителі села Грушвиця «подякували» агрофірмі, що обробляє поля поблизу села за зіпсовану великотонажними вантажівками дорогу. Підприємцям, просто під офіс селяни привезли цілу вантажівку перегною. 

Ця дорога для жителів Грушвиці - транспортна артерія, що з'єднує село з трасою «Київ-Чоп». Дорожники сільський шлях роками не ремонтують, тож селяни самі лагодять покриття, чим можуть, та як уміють. 

Сергій Ногачевський, місцевий житель:

- Фермер, який веде тут господарство, руйнує дорогу, непорядно ставиться до людей, виносить бруд. Хоча на це б мали звертати увагу та присікти дії  непорядних фермерських господарств.

Терпець людям увірвався і як акцію попередження люди зібрались і просто не випустили ваговози з поля в село. 

Бліц:

- Дивіться, що робиться. Їдеш на машині, може закрутити і позбиваєш все, що тільки можна.

- Вони роблять в Дубно, що хочуть. Собі беруть прибуток, а нам немає нічого. Хто зробить дорогу? Але ж ніхто за це не береться. 

- Вони взяли нашу землю в оренду, віддачі ніякої. Платять за паї, а дороги, а компенсація? Кожного року обіцяють, що зроблять і нічого не робиться.

От і вирішили люди відрядити представників села до компанії, яка обробляє землю довкола села. А щоб до орендарів дійшло більш наглядно те, наскільки людей дістало, з посланцями відправили ще й вантажівку перегною.

- Ви заробляєте на полях гроші і знищуєте дороги сільські. Скільки ви грошей дали на село? На дорогу?

Після кількагодинного конфлікту селян з адміністрацією підприємства та дубенськими правоохоронцями частину грушвицького вантажу таки висипали перед офісом фірми. 

Роман Стасюк, житель села Грушвиця:

- Я б хотів подякувати людям, які обробляють наші поля, платять людям паї. Але це повинно бути цивілізовано. Ми знаємо, що кілометр дороги коштує сьогодні до 2 мільйонів. Сільська рада не в змозі відновити всі дороги. Все треба робити обдумано. Якщо щось робиш, то не нищ роботу інших.

Правоохоронці, які увесь час спостерігали за перепалкою селян з представниками агрофірми,  взяли в учасників конфлікту пояснення, прийняли заяви від обох сторін і пообіцяли дати належну оцінку діям кожного. А вантажівки десятками тонн і далі руйнують чи не єдиний шлях до Грушвиці. Поки місцеві думають над тим, як ще можуть захистити своє село. 

Схожі статті