+380673870816 +380673870816

У Золотієві планують зробити пішохідні доріжки та освітлення ( ВІДЕО)

Аварійні села або як можна стати інвалідом не відходячи далеко  від дому. Мешканці Золотієва десятками років оббивають пороги чиновників, аби населений пункт елементарно «підлаштували» до життя: полатали дороги, зробили освітлення. За цей час через банальну комуналку, на вулиці травмовано немало людей, а хтось і втратив життя. Чисельні скарги та заяви людей у різні інстанції схоже дали свої резульатати, чиновники пообіцяли виділити кілька мільйонів на ремонт Золотієва. 

У Золотієві понад чотири тисячі мешканців. Щодня люди переходять дорогу, щоб потрапити на міську маршрутку. 

Любов Романюк, мешканка мікрорайону:

- Зранку це дивна картина, коли діти перебігають дорогу, щоб встигнути на маршрутку, перебігають через ці машини. Водії інколи не можуть зорієнтуватись. Просто пішохідний перехід тут необхідний. Дорослі так само обережно переходять дорогу. Часом з дітьми за руку. А що їм робити?

Що робити в таких випадках? Місецева жителька Любов з  5-тимісячною Зорянкою в колясці переходять вулицю. Потік автомобілів нескінченний. Далі рухаємося до імпровізованої зупинки громадського транспорту. Тут порушують правила дорожнього руху і пасажири, які намагаються сісти в маршрутку, і водії, які підбирають людей будь- де. Обидві сторони – заручники ситуації.

Любов Романюк, мешканка Золотієва:

- Оце наша ніби зупинка. Як ви бачите, стан асфальтного покриття бажає кращого і коли тут брудно, ми стоїмо в бруді, коли темно, ми стоїмо в темряві, бо немає жодного ліхтаря. Батьки дітлахів намагаються вийти з ситуації, одягають світлодіодні захисні камуфляжні жилетки на дітей. Це хоч якась гарантія, що їх побачать у темряві. 

Старожили мікрорайону розповідають: колись у Золотієві освітлення було краще. Тепер же залишилось кілька ліхтарів на колишніх сільських вулицях. А так вночі виглядає вулиця Князя Володимира, якою водії користуються в якості об’їзної. Тут суцільна темрява. 

Оксана Рощина, мешканка мікрорайону: 

- Коли видно на вулиці, то і видно навкруги, а ввечері, коли ти вертаєшся з роботи чи з якоїсь гостини о 9, 10, навіть о 8 годині, то осінню пізною дуже і дуже погане освітлення. А зимою трошки сніг допомагає бачити навкруги.. Бажано звернути увагу, звичайно, на дороги в цьому Золотієві, тому що він чомусь, в мене таке враження склалося, що він забутий і Богом, і людьми. 

Кілька років тому на цій дорозі збили жінку. Супутніми причинами трагедії люди вважають відсутність освітлення та, звісно, пішохідного переходу. 

Анатолій Хуткий, мешканець мікрорайону:

- В Золотієві ніби тротуари є, а по них фактично ніхто не ходить. Вони вузенькі. Тут навіть стовпи посеред тротуару.

Це Анатолій Гаврилович розказує про те, що болить найдужче йому. Чоловік останніх чотири роки прикутий до інвалідної коляски. Ногу втратив через травму, внаслідок якої почалось зараження крові.  Комунікабельний інвалід не може змиритися і з власною неповносправністю. Втім, завдавати клопоту рідним теж не хоче. Відтак, покладаючись на власні сили, об’їхав на колясці Золотіїв вздовж і впоперек.  Найтяжче подолати, так звані золотіївські мости, а через них чоловік фактично в ізоляції. 

Анатолій Хуткий, мешканець мікрорайону:

- Нерівно там і той тротуар вищерблений. Там трава. То якесь страхіття, а не той міст. Я мушу по проїзній частині. То в мене часом таке бувало, що водій зупинявся, вертався назад і підштовхував мене, щоб швидше на горбок. Щоб я міг звідти прибратись. Фактично по проїзній частині.

Ці мости збудовані ще за польських часів, пригадують мешканці Золотієва. Один із них абсолютно не пристосований для руху пішоходів. 

Наталія Дмитрук, мешканка Рівного:

- Це просто жах. Іншими словами сказати не можу. Я йшла просто проїзною частиною Всі мені сигналили. А один раз намагалася з візком проїхати, то це взагалі жах.

Пішохідні зони на мостах перекриті металевими поручнями. Втім, зрізати їх неможливо. Позаяк без реконструкції цієї частини мосту, ходити тут буде ще небезпечніше, - кажуть у житлово-комунальному управлінні.  

Ярослав Сахнюк, керівник управління ЖКГ м. Рівне:

- Це небезпека для людей і із-за того його ніхто робити не буде самовільно. Не дивлячись на те, що він на балансі Львівської залізничної дороги. Ми в цьому році попросили проектантів, щоб вони винайшли можливість, щоб ми могли потім в подальшому вирішувати питання влаштування пішохідних доріжок по мосту. То проектанти зараз цим займаються, дивляться, щоб влаштувати технічну сторону. 

Поки питання безпеки пішоходів на мостах вивчають, із безпекою мешканців Золотієва на відрізку дороги по вулиці Князя Володимира, кажуть у житлово-комунальному господарстві, проблему чиновники обіцяють вирішити. Ціна питання п’ять з половиною мільйонів гривень. Терміни, у які мають вкластися комунальники, найближчих три місяці. 

Ярослав Сахнюк, керівник управління ЖКГ м. Рівне:

- Виготовлена проектно-кошторисна документація, проведена експертиза, оголошений тендер і загальна сума капітального ремонту відрізку дороги 5 мільйонів 530 тисяч гривень. В цей ремонт входить асфальтне покриття з підняттям бордюрів і облаштування двох зупинок – з правої сторони і з лівої сторони. І буде нанесена там розмітка, буде пішохідний перехід з однієї сторони на другу. Тендер відбудеться 4 серпня.

Цим проектом передбачили пішохідні доріжки та освітлення. Дорогу на час капітального ремонту перекриють. Комунальники обіцяють,  що почнуть роботу уже  наприкінці літа.

Схожі статті